Krynica-Zdrój w "czerwonej" strefie. Forum Ekonomiczne przeniesione

Biznes
Krynica-Zdrój w "czerwonej" strefie. Forum Ekonomiczne przeniesione
forum-ekonomiczne.pl
Forum Ekonomiczne odbędzie się w dniach 8-10 września w Karpaczu

Resort zdrowia wprowadził dodatkowe obostrzenia w prawie 20 powiatach. Objęły one również teren powiatu nowosądeckiego, na terenie którego znajduje się Krynica-Zdrój. "Mając na uwadze komfort i bezpieczeństwo gości postanowiliśmy zatem przenieść Forum Ekonomiczne do Karpacza, który znajduje się w strefie zielonej" - poinformował przewodniczący rady programowej Forum Zygmunt Berdychowski.

Tegoroczne Forum Ekonomiczne w Krynicy-Zdrój zaplanowano w dniach 8–10 września. Jednak od 8 sierpnia w powiecie nowosądeckim, na terenie którego znajduje się Krynica-Zdrój, obowiązują dodatkowe obostrzenia sanitarno-epidemiologiczne w związku z dużą liczbą zakażeń. Powiat ten jest "czerwoną strefą".

 

"Dynamika sytuacji uniemożliwia przewidzenie jak szybko poszczególne powiaty odzyskają status umożliwiający organizację kongresów. To zaś uniemożliwia nam finalne przygotowanie infrastruktury centrum konferencyjnego i stawia pod znakiem zapytania możliwość organizacji Forum w planowanym przez nas terminie. Dlatego nie możemy zagwarantować naszym Partnerom i Gościom, że w drugim tygodniu września spotkanie w Krynicy Zdroju będzie możliwe" - brzmi oświadczenie Zygmunta Berdychowskiego, przewodniczącego Rady Programowej Forum Ekonomicznego.

 

ZOBACZ: Proboszcz parafii w Warszawie z koronawirusem. Sanepid szuka wiernych

 

Jak dodał, organizatorzy postanowili przenieść lokalizację tegorocznego Forum do Karpacza, który znajduje się w strefie "zielonej". 

 

"Forum Ekonomiczne to od prawie 30 lat przestrzeń spotkań i merytorycznych dyskusji. Ostatnie miesiące pokazały, że nawet najbardziej zaawansowane narzędzia komunikacji zdalnej nie zastąpią bezpośrednich relacji interpersonalnych. Świadczą o tym również opinie naszych wieloletnich Partnerów. Dlatego nasze obrady planujemy w tradycyjnej formule, a tylko ich część przeniesiemy do internetu" - dodał Berdychowski.

zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie