Światowe Forum Ekonomiczne w Davos nie odbędzie się w styczniu

Świat
Światowe Forum Ekonomiczne w Davos nie odbędzie się w styczniu
commons.wikimedia.org/ World Economic Forum from Cologny, Switzerland/
Zamiast spotkania pod koniec stycznia 2021 r. WEF będzie gospodarzem wirtualnych dyskusji "na wysokim szczeblu"

Spotkanie liderów biznesu i polityków na dorocznym Światowym Forum Ekonomicznym (WEF), które miało odbyć się w styczniu 2021 r., zostało odwołane ze względu na pandemię koronawirusa. Organizatorzy planują zorganizować wydarzenie na początku przyszłego lata - podała w środę agencja Reutera.

Rada ekspertów jest taka, że nie możemy (zorganizować tego wydarzenia - red.) bezpiecznie w styczniu" - poinformowało w oświadczeniu Światowe Forum Ekonomiczne. Dokładną datę przełożonego WEF organizatorzy mają podać w późniejszym terminie.

 

ZOBACZ: Koronawirus w Polsce. Najnowsze dane: 17 kolejnych ofiar

 

Wirtualna dyskusja "na wysokim szczeblu"

Fundacja stwierdziła, że decyzja o opóźnieniu tegorocznej edycji "nie została podjęta łatwo, ponieważ potrzeba, aby światowi przywódcy zjednoczyli się w celu zaprojektowania wspólnej ścieżki powrotu do normy i ukształtowania +Wielkiego Resetu+ w erze po Covid-19 jest bardzo pilna".

 

ZOBACZ: Stan chorej na Covid-19 Julii Tymoszenko jest krytyczny

 

Zamiast spotkania pod koniec stycznia 2021 r. WEF będzie gospodarzem wirtualnych dyskusji "na wysokim szczeblu". Spotkanie światowych liderów odbywa się w szwajcarskim ośrodku narciarskim Davos od 1971 r. W styczniu 2020 r. Światowe Forum Ekonomiczne odbyło się po raz 50.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie