Kłótnia o zarobki. Wiceminister Horała ujawnił kwotę przelewu

Polska
Kłótnia o zarobki. Wiceminister Horała ujawnił kwotę przelewu
Polsat News
Dyskusja o zarobkach w "Śniadaniu w Polsat News"

Paweł Zalewski (PO) w "Śniadaniu w Polsat News" mówił o bankrutujących przez pandemię koronawirusa firmach. W pewnym momencie bezpośrednio odniósł się do innego gościa programu, wiceministra infrastruktury Marcina Horały, któremu polecił ujawnić, "prezesem jakiej firmy był przed objęciem stanowiska w rządzie". Podczas dyskusji, Horała poinformował o swoich zarobkach.

Na antenie Polsat News, Paweł Zalewski mówił o tragicznej sytuacji w branży hotelarskiej, której przedstawiciele "bankrutują i są bez jakiegokolwiek wsparcia".

 

ZOBACZ: "Sytuacja niezbyt komfortowa". Piontkowski o zarobkach ministrów

 

- Dla pana ministra Horały, w wygodnym fotelu rządowym, a wcześniej w bardzo wygodnym fotelu prezesa firmy, która zajmuje się zarządzaniem jakimś terenem, na którym ma powstać lotnisko... - mówił poseł PO. Jego wypowiedź została przerwana przez samego Horałę, który zapewnił, że to "kłamstwo" i nigdy nie był prezesem "żadnej firmy budującej lotnisko".

"Byłem posłem, panie pośle"

- To mam prośbę - niech pan poinformuje obywateli, prezesem jakiej firmy pan był zanim został pan ministrem infrastruktury i czym się zajmuje - kontynuował Zalewski.

 

- Żadnej, nie byłem prezesem - odpowiedział Horała.

 

- To w takim razie niech pan poinformuje, co pan robił zanim pan poszedł do Ministerstwa Infrastruktury - pytał Zalewski.

 

- Byłem posłem, panie pośle - odpowiedział Horała.

 

WIDEO: zobacz fragment programu "Śniadanie w Polsat News"

  

Po wymianie zdań Zalewski przeprosił Horałę, za to stwierdzenie. - Jest pan dzisiaj w wygodnym fotelu ministra infrastruktury i jak rozumiem dzisiaj nadzoruje pan firmę, w której prezes zarządu zarabia 50 tys. złotych, a wiceprezesi 40 tys. i rozumiem, że dla pana opinia bankierów z Goldman Sachs jest ważniejsza niż opinia Polaków, którzy mają gigantyczne problemy z przeżyciem do następnego miesiąca. To charakteryzuje panie ministrze nastawienie całego rządu do walki z kryzysem - podsumował Zalewski.

 

ZOBACZ: Gowin: 8 tys. zł na rękę w Warszawie, Krakowie, Poznaniu to nie są zarobki wysokie

 

Horała, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego zapewnił, że "nie nadzoruje żadnej firmy w Polsce". - Nadzoruję Ministerstwo Aktywów Państwowych. Ja merytorycznie, od strony rządowej koordynuje kwestie związane z CPK, który będzie jednym z czynników, który wydobędzie Polskę z kryzysu. W moim "wygodnym fotelu", przelewu uposażenia dostałem ostatnio 6700 złotych. To jest kwota, za którą w Polsce można godnie przeżyć, natomiast nie jest to 50 tys., które pan poseł imputuje - mówił.

bas/ml/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie