97-latka z Niemiec wyleczona z Covid-19

Świat
97-latka z Niemiec wyleczona z Covid-19
Zdjęcie ilustracyjne/ fot. Pixabay
Else Troche z Bernau w Brandenburgii na północnym wschodzie Niemiec może wrócić do domu po dziesięciu dniach leczenia i ostatecznym uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa - przekazała klinika Helios Berlin-Buch

97-letnia pacjentka została wyleczona z wywoływanej przez koronawirusa choroby Covid-19 i została wypisana do domu po dziesięciodniowym pobycie w berlińskiej klinice - pisze w sobotę niemiecki dziennik "Bild".

Else Troche z Bernau w Brandenburgii na północnym wschodzie Niemiec może wrócić do domu po dziesięciu dniach leczenia i ostatecznym uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność koronawirusa - przekazała klinika Helios Berlin-Buch.

 

ZOBACZ: 103-letnia pacjentka wyleczona z koronawirusa. "Tchnienie nadziei"

 

Według tej placówki medycznej seniorce podawano tlen z powodu zapalenia płuc, ale nie przebywała ona na oddziale intensywnej terapii. Była najstarszym pacjentem z Covid-19 w klinice.

 

"Właściwie to szkoda, że muszę iść"

Początkowo 97-latka została przyjęta z podejrzeniem udaru, skarżyła się na ogólnie złe samopoczucie. W trakcie badań lekarze wykryli u niej symptomy zapalenia płuc, a test na obecność koronawirusa dał pozytywny wynik.

 

Szpital zacytował Else Troche, mówiącą, że nie może się doczekać powrotu do domu i rodziny. "Ale właściwie to szkoda, że muszę iść. Nie miałam nic przeciwko temu, że byłam sama w pokoju" - dodała.

 

ZOBACZ: GIS opublikował nową definicję przypadku COVID-19

 

- Nie ma określonego typowego przebiegu choroby w przypadku Covid-19 - przypomniał dyrektor medyczny kliniki Henning Baberg. - Niektóre z osób dotkniętych chorobą nie mają prawie żadnych objawów po zakażeniu koronawirusem, podczas gdy inni cierpią na poważne zapalenie płuc i problemy z oddychaniem - dodał. Osoby w bardzo podeszłym wieku są szczególnie narażone na ciężki przebieg choroby, kończący się nawet śmiercią.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie