103-letnia pacjentka wyleczona z koronawirusa. "Tchnienie nadziei"

Świat
103-letnia pacjentka wyleczona z koronawirusa. "Tchnienie nadziei"
PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA

Prawie 103 lata ma najstarsza we Włoszech pacjentka wyleczona z koronawirusa - podała lokalna prasa w Genui. - Jej historia jest tchnieniem nadziei w burzy, jaką przeżywamy - powiedział doktor Raffaele De Palma z miejscowego szpitala.

Wydawany w Genui dziennik "Il Secolo XIX" opisał przypadek kobiety o imieniu Lina, urodzonej w 1917 roku, która mieszka w domu spokojnej starości. Dwa tygodnie temu zaczęła źle się czuć.

 

Do szpitala trafiła z niewydolnością serca, ale okazało się, że ma też problemy z oddychaniem. Test na obecność koronawirusa okazał się pozytywny.

 

- Mieliśmy małe nadzieje, bo koronawirus ciężko atakuje ludzi starszych. Ale nie wzięliśmy pod uwagę tego, jak silna jest pani Lina - przyznała cytowana w gazecie lekarka Vera Sicbaldi, która się nią opiekowała.

 

"Nawet my nie jesteśmy w stanie tego wytłumaczyć"

 

Jak dodała, "pacjentka wyzdrowiała nie potrzebując nawet specjalnej terapii stosowanej przy Covid-19".

 

- Nawet my prawie nie jesteśmy w stanie tego wytłumaczyć - powiedziała lekarka. - Naprawdę potrzebowaliśmy takiego zastrzyku ufności -podkreśliła.

 

Tuż przed swoimi 103. urodzinami pacjentka wróciła do zdrowia.

 

W czwartek poinformowano, że w Rimini z Covid-19 wyleczony został 101-letni mężczyzna. Wcześniej wyzdrowiała 95-latka z Modeny.

dk/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie