Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [ZAPIS RELACJI]

Świat
Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [ZAPIS RELACJI]
PAP/EPA/Sedat Suna
Śledź naszą relację na żywo. Najnowsze informacje dotyczące pandemii koronawirusa

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore poinformował w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 914 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Potwierdzono też 83 718 nowych przypadków infekcji COVID-19. Z kolei w Meksyku liczba zakażonych powiększyła się o 4 360. Zobacz zapis naszej relacji "minuta po minucie".

ac/hlk/ms PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej
Zapis relacji
Relacja zakończona

Premier Słowacji Igor Matovicz poinformował w poniedziałek, że w najbliższy weekend rozpocznie się pierwsza runda powszechnych testów na nosicielstwo Sars-CoV-2. Taką decyzję podjął centralny sztab kryzysowy po testach przeprowadzonych w czterech powiatach Słowacji.

Ze względu na szybko rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem surowe ograniczenia będą obowiązywać w powiacie Rottal-Inn w Dolnej Bawarii od godz. 12 we wtorek - poinformował w poniedziałek rzecznik Urzędu Okręgowego w Pfarrkirchen, cytowany przez dziennik "Die Welt".

Podczas ostatniej doby w Hiszpanii zanotowano ponad 17,3 tys. zakażeń koronawirusem - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju. W tym samym czasie portugalskie służby medyczne potwierdziły prawie 2,5 tys. infekcji SARS-CoV-2.

26 771 zakażeń koronawirusem stwierdzono w ciągu ostatniej doby we Francji - poinformowało w poniedziałek ministerstwo zdrowia tego kraju. Zmarło 257 kolejnych zainfekowanych osób.

Nieśledzenia kontaktów osób zakażonych w Europie, mimo bardzo wysokich liczb pozytywnych testów na koronawirusa, doprowadzi do "mrocznych konsekwencji" - oznajmił w poniedziałek dyrektor Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) ds. sytuacji kryzysowych dr Michael Ryan.

W Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby wykryto 20 890 nowych zakażeń koronawirusem i zarejestrowano 102 kolejne zgony z powodu Covid-19 - poinformował w poniedziałek po południu brytyjski rząd.

- Mamy nadzieję, że podjęte środki, mające na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się epidemii, zadziałają - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" prof. Andrzej Horban, przewodniczący grupy rządowych doradców epidemiologicznych.

Ogromna, niekontrolowana epidemia – tak lekarze z Kurganu w azjatyckiej części Rosji oceniają sytuację z rozprzestrzenianiem się koronawirusa. W liście do prezydenta Władimira Putina poprosili o przysłanie wsparcia – medyków wojskowych. "Nawet włoska Lombardia w najgorszym czasie w porównaniu z obwodem kurgańskim to była po prostu bajka" - twierdzą.

 

Cztery tygodnie temu pan Marcin źle się poczuł. Po dwóch teleporadach 37-latek został w trybie pilnym skierowany do szpitala. Przyczyną stanu mężczyzny była mononukleoza, w wyniku której doszło do poważnego uszkodzenia nerek. Pan Marcin musiał zostać poddany dializom. Prawdopodobnie w ich trakcie został zakażony koronawirusem. Materiał "Interwencji".

ZOBACZ WIĘCEJ: Błędna diagnoza i zakażenie koronawirusem. Służba zdrowia w dobie pandemii

Zgodnie z danymi Europejskiego Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) z poniedziałku, Polska znajduje się na 11. miejscu wśród państw Europy Zachodniej pod względem liczby zakażeń koronawirusem na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni. Pod względem liczby zgonów na Covid-19 na 100 tys. mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni Polska jest na piątym miejscu.

Służby sanitarne hiszpańskich wspólnot autonomicznych przestrzegają, że małe grupy rodzinne oraz znajomych mogą być groźnym źródłem zakażeń koronawirusem. Dotychczas zdecydowana większość wspólnot nie zdecydowała się na zamknięcie restauracji i barów.

W związku z rozprzestrzenianiem się epidemii koronawirusa od środy 28 października żołnierze Żandarmerii Wojskowej pomagać będą Policji w zakresie ochrony bezpieczeństwa i porządku publicznego - stanowi opublikowane w poniedziałek zarządzenie premiera Mateusza Morawieckiego.

Premier Norwegii Erna Solberg ogłosiła w poniedziałek kolejne zaostrzenie restrykcji w związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem. Jako ich źródło wskazała imigrantów zarobkowych, w tym z Polski, którzy od soboty nie unikną już kwarantanny.

Proces zwiększania liczby łóżek dla osób chorych na COVID-19, przygotowania dodatkowych szpitali tymczasowych oraz izolatoriów, a także działanie Korpusu Wsparcia Seniorów były wśród tematów poniedziałkowego posiedzenia Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego - podał rzecznik rządu Piotr Müller.

W związku z zarażeniem części personelu oraz pacjentów wirusem SARS-CoV-2 Wojewódzki Szpital im. św. Ojca Pio w Przemyślu od poniedziałku do czwartku wstrzymuje przyjmowanie pacjentów na oddział kardiologiczny i oddział chorób wewnętrznych i diabetologii.

W Wenecji zawieszone zostały zdjęcia do siódmej części filmu "Mission: Impossible" z Tomem Cruisem. Powodem ich wstrzymania jest wykrycie zakażeń koronawirusem w ekipie - podały w poniedziałek włoskie media.

To nie jest pierwszy i ostatni lockdown. Dopóki nie będzie szczepionki jesteśmy skazani na pulsacyjne odmrażanie i zamrażanie życia społecznego kontrolując liczbę przypadków i miejsc w szpitalach – powiedział pediatra, immunolog, ekspert ds. COVID-19 Naczelnej Rady Lekarskiej dr Paweł Grzesiowski.

141 osób zmarło we Włoszech ostatniej doby na Covid-19, wykryto ponad 17 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem, czyli o około 4 tys. mniej niż dzień wcześniej. Liczba testów wykonanych jednego dnia wynosi 124 tysiące - podało w poniedziałek Ministerstwo Zdrowia.

Szwajcarskie banki jak dotąd dobrze sobie radzą z zastojem gospodarczym, wywołanym pandemią koronawirusa - poinformował w poniedziałek szef Szwajcarskiego Banku Narodowego (SNB) Thomas Jordan. Ostrzegł jednak, że dalsze umacnianie się franka może stać się problemem.

Transport publiczny w Paryżu i stołecznym regionie Ile de France zostanie ograniczony od środy w związku z obowiązująca godziną policyjną - ogłosili w poniedziałek przewoźnicy RATP, SNCF oraz Optile. O około połowę zostanie po godz. 21 zredukowane kursowanie pociagów metra i kolejki RER. Podobnie będzie z częstotliwością jazdy autobusów z wyjątkiem najbardziej ruchliwych linii autobusowych i linii obsługujących szpitale, których rozkłady nie ulegną zmianie.

W ciągu ostatniej doby w Holandii ponownie odnotowano najwyższą od początku epidemii liczbę zakażeń - 10 343 - wynika z danych opublikowanych w poniedziałek przez Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (RIVM). Licząca ponad 17 mln mieszkańców Holandia ma jeden z najwyższych wskaźników zakażeń koronawirusem w Europie. W sumie wykryto tam ponad 300 000 infekcji.

Z powodu szybko rosnącej liczby zakażeń koronawirusem rząd Litwy wprowadził w poniedziałek kwarantannę w Wilnie, Kownie i Kłajpedzie – trzech największych miastach kraju. W sumie kwarantanna obowiązuje w 21 z 60 okręgów samorządowych Litwy.

W woj. mazowieckim chorzy na COVID-19 zajmują 1450 z 1968 łóżek szpitalnych przeznaczonych dla pacjentów z koronawirusem – poinformował w poniedziałek Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Zajętych jest 119 ze 140 respiratorów.

Kilkunastu pracowników i troje podopiecznych w DPS w Legnickim Polu na Dolnym Śląsku jest zakażonych koronawirusem. Starosta legnicki podjął decyzję o przebadaniu wszystkich pracowników i podopiecznych. W maju chorowało tam kilkadziesiąt osób.

Ministerstwo Zdrowia zaktualizowało w poniedziałek wykaz laboratoriów diagnostycznych wykonujących badania wykrywające zakażenie SARS-CoV-2. Obecnie na liście jest 221 laboratoriów, najwięcej w woj. mazowieckim, a najmniej w woj. lubuskim.

Jeśli obecny wzrost liczby osób przyjmowanych na oddziały intensywnej terapii z powodu koronawirusa utrzyma się, w ciągu 15 dni może liczba pacjentów może osiągnąć 2 tys., co oznacza maksymalną pojemność - poinformował Yves Van Laethem, federalny rzecznik ds. walki z koronawirusem.

W poniedziałek w woj. warmińsko-mazurskim zanotowano rekordową liczbę 370 zakażeń koronawirusem. Nowe ogniska choroby powstały m.in. w hospicjum w Olsztynie i szpitalu powiatowym w Piszu - poinformował rzecznik prasowy wojewody warmińsko-mazurskiego.

Oddział z 55 miejscami dla pacjentów z COVID-19, uruchomiony w poniedziałek w Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi (Śląskie), będzie na razie działał w ograniczonym zakresie. Powodem – zakażenia koronawirusem wśród personelu.

Dyrektor inspekcji sanitarnej w Sofii dr Danczo Penczew podał się w poniedziałek do dymisji. W sobotę Penczew zwolnił premiera Bułgarii Bojko Borisowa z kwarantanny, po negatywnych wynikach dwóch testów na koronawirusa. Trzeci test w niedzielę dał wynik pozytywny.

Brakuje personelu, który mógłby zaopiekować się chorymi na COVID-19 w Szpitalu Powiatowym w Busku-Zdroju. Placówka od poniedziałku przyjmuje wyłącznie pacjentów z koronawirusem. Docelowo miało być tam hospitalizowanych ponad 200 osób. Będzie o połowę mniej.

Przewodniczący Zarządu Głównego NSZZ Policjantów Rafał Jankowski wystąpił do szefa MSWiA Mariusza Kamińskiego z wnioskiem o wzrost dodatków służbowych i funkcyjnych dla funkcjonariuszy zaangażowanych w przeciwdziałanie rozprzestrzeniania się epidemii Covid-19.

W poniedziałek w woj. pomorskim pod kontrolą służb sanitarnych są 274 ogniska zakażeń koronawirusem, związane najczęściej z zakładami pracy, w tym ze szkołami. Tego dnia w regionie zanotowano 672 nowe przypadki zakażenia SARS-CoV-2 – poinformował sanepid.

W 192 punktach żołnierze pobierają materiał do badań na obecność koronawirusa, wojskowi wspierają też funkcjonowanie 200 szpitali w całej Polsce - poinformował w poniedziałek na Twitterze szef MON Mariusz Błaszczak. Zaznaczył, że w działania zaangażowanych jest 3060 żołnierzy.

W Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie (Mazowieckie) uruchomiono dodatkowe miejsca dla pacjentów z koronawirusem. W poniedziałek w placówce tej przebywało 75 osób z potwierdzonym zakażeniem. Wszystkie łóżka dla nich są zajęte.

Od poniedziałku w Chorwacji w spotkaniach rodzinnych może brać udział do 15 osób, w weselach i pogrzebach - do 30; będzie też trzeba nosić maseczki na cmentarzach. W Słowenii ograniczono możliwość przemieszczania się ludzi. Ogłoszone przez chorwackie władze w niedzielę i obowiązujące od poniedziałku nowe ograniczenia zostają wprowadzone na co najmniej dwa tygodnie.

Nowe bezobjawowe zakażenia koronawirusem, wykryte w prefekturze Kaszgar w Sinciangu, to "małe, sporadyczne ognisko", które nie wywoła nawrotu pandemii w kraju – ocenił w poniedziałek chiński tabloid "Global Times", cytując eksperta ds. kontroli chorób.

W niedzielę w mazowieckich szpitalach było 1935 łóżek dla pacjentów z COVID-19, z czego 1295 było zajętch przez chorych zakażonych koronawirusem - poinformował Mazowiecki Urząd Wojewódzki. Urząd podał również, że w województwie było 139 respiratorów dostępnych dla pacjentów z COVID-19. 107 spośród nich było zajętych.

Najbardziej utytułowany belgijski klub piłkarski Anderlecht poinformował o dwóch przypadkach zakażenia koronawirusem. Nie są znane nazwiska chorych. Wiadomo jedynie, że jedna osoba jest zawodnikiem, a druga ze sztabu.

Trzeba było nie zmarnować 7,5 miesiąca, słuchać ekspertów, nie opowiadać, że już się nie ma co bać, że koronawirus jest w odwrocie. Wtedy byliśmy w zupełnie innym punkcie - powiedział w poniedziałek marszałek Senatu Tomasz Grodzki, oceniając wprowadzane obostrzenia.

Epidemia ma to do siebie, że się wreszcie kończy. Jestem głęboko przekonany, że wyjdziemy z tej pandemii niezwykle wzmocnieni – powiedział w poniedziałek podczas 2. Kongresu "Zdrowie Polaków" Główny Inspektor Sanitarny prof. Jarosław Pinkas. Prof. Pinkas mówił o tym podczas debaty 2. Kongresu "Zdrowie Polaków", poświęconego działaniom władz ustawodawczych, wykonawczych i samorządowych na rzecz Zdrowia Polaków w czasie pandemii COVID-19.

U burmistrza podpoznańskiej Murowanej Gośliny Dariusza Urbańskiego potwierdzono zakażenie koronawirusem. W poniedziałek urząd jest nieczynny. Budynek będzie dezynfekowany. O potwierdzeniu zakażenia u burmistrza poinformowano na stronie internetowej Miasta i Gminy Murowana Goślina. 

Obradujący w poniedziałek w Berlinie federalny zarząd niemieckiej Unii Chrześcijańsko-Demokratycznej (CDU) postanowił, że wyznaczony na 4 grudnia w Stuttgarcie zjazd partii zostanie z powodu pandemii odłożony na przyszły rok - podała agencja dpa. Wcześniej nieoficjalnie informowała, że wniosek przewodniczącej CDU Annegret Kramp-Karrenbauer w tej sprawie poparto jednogłośnie.

W związku z wysoką liczbą zakażeń SARS-CoV-2 w Brukseli niemiecka prezydencja w Radzie UE podjęła decyzję o ograniczeniu fizycznych spotkań na szczeblu ekspertów do "absolutnego niezbędnego minimum". Spotkania wirtualne będą ograniczone do tematów priorytetowych.

Władze Andaluzji na południu Hiszpanii objęły w poniedziałek miasto Grenada i 32 okoliczne gminy kordonem sanitarnym z powodu nasilenia się zakażeń koronawirusem. Na podstawie tej decyzji w prowincji Grenada opuszczać swojej gminy nie może ponad pół miliona osób. Służby sanitarne Andaluzji wyjaśniły, że wjeżdżać lub wyjeżdżać z obszarów objętych nowymi restrykcjami można jedynie w uzasadnionych przypadkach, takich jak udanie się do pracy, na uczelnię wyższą lub do opieki nad chorym członkiem rodziny.

Bruksela w poniedziałek wprowadza jeszcze bardziej rygorystyczne środki w związku z pandemią. Godzina policyjna obowiązuje w godz. 22-6, a nie ja wcześniej od północy, maseczki trzeba nosić na obszarze całego miasta, a wszystkie sklepy mają być zamknięte o godz. 20.

We Włoszech zawiązał się sojusz lokalnych władz i przedstawicieli branży narciarskiej, którego celem jest uratowanie zagrożonego z powodu pandemii sezonu w górach. Siły zjednoczyli ci, którzy dotąd konkurowali w walce o turystów - narciarzy.

Więcej pacjentów z koronawirusem niż łóżek dla nich jest w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym (WSzZ) w Płocku (woj. mazowieckie). Zajęte są tam wszystkie łóżka intensywnej terapii dla osób z COVID-19. Zakażeni pacjenci przebywają też na innych oddziałach.

Szpital Wojewódzki w Koszalinie wykonuje dobowo maksymalną liczbę ok. 150 testów na COVID-19, podczas gdy rośnie grupa osób kierowanych na badania przez lekarzy POZ. Pacjenci muszą liczyć się z koniecznością oczekiwania w kolejce - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka szpitala Marzena Sutryk.

47 osób chorych na Covid-19 zmarło w ciągu ostatniej doby na Węgrzech i wykryto 2316 nowych zakażeń koronawirusem - poinformowano w poniedziałek na rządowej stronie poświęconej pandemii koronawirusa.

Propozycje wsparcia dla branż dotkniętych obostrzeniami, np. gastronomii zostaną przedstawione i mam nadzieję przyjęte na najbliższym posiedzeniu Sejmu, które zaczyna się we wtorek - powiedział w poniedziałek wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin.

Wiceprzewodniczący Bundestagu Wolfgang Kubicki ostrzegł posłów z partii AfD przed naruszeniem obowiązku noszenia maseczek w niemieckim parlamencie. Posłowie AfD protestują przeciwko wprowadzonemu w tej sprawie rozporządzeniu - pisze w poniedziałek dziennik "Welt".

Od poniedziałku szpital MSWiA w Krakowie przyjmuje tylko pacjentów z COVID-19. W placówce jest 140 łóżek, w tym siedem respiratorowych, ale brakuje co najmniej 10 lekarzy i 30 pielęgniarek. Szpital odmawia przyjęcia osób z innymi chorobami niż COVID-19, nie działają poradnie.

- Około 3,5 tys. seniorów skorzystało już ze specjalnej infolinii dla potrzebujących wsparcia - poinformowała minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg. Podała też, że około kolejnych 50 organizacji zgłosiło akces do Solidarnościowego Korpusu Wsparcia Seniorów.

49 nowych przypadków zakażenia koronawirusem potwierdzono w miniony weekend w kopalniach Polskiej Grupy Górniczej, a trzy w zakładach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Na kwarantannie jest blisko 750 górników, głównie z PGG. Przedstawiciele spółek zapewniają, że praca kopalń nie jest zakłócona.

W Powiatowym Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Czeladzi (woj. śląskie) powstało 55 miejsc dla pacjentów z COVID-19. Przypisano personel wyłącznie do opieki nad nimi.

Restauratorzy, którzy wynajmują miejskie lokale w Katowicach będą przez miesiąc zwolnieni z czynszów - zdecydował prezydent Marcin Krupa, który w poniedziałek poinformował o reaktywacji wdrożonego wiosną Katowickiego Pakietu Przedsiębiorcy.

CZYTAJ WIĘCEJ: Nowe przypadki koronawirusa w Polsce. Dane ministerstwa zdrowia

Do ośmiu godzin przedłuży się czas pracy tych punktów wymazowych COVID DRIVE w woj. łódzkim, do których ustawiają się najdłuższe kolejki. Niektóre punkty zmienią również swoją lokalizację.

Wierzę, że przejdziemy pandemię zwycięsko, ale musimy się zmobilizować i przestrzegać obostrzeń - podkreślił premier Mateusz Morawiecki w liście skierowanym do uczestników 2. Kongresu "Zdrowie Polaków", trwającego w Warszawie.

Przewodniczący Rady Naukowej doradzającej rządowi Francji w walce z epidemią koronawirusa Jean-Francois Delfraissy oświadczył w środę, że sytuacja sanitarna we Francji jest krytyczna. Ocenił, że realnie dochodzi do ok. 100 tys. zakażeń koronawirusem dziennie.

Od wtorku rozpocznie się znoszenie kwarantanny w australijskiej Wiktorii - zapowiedział premier stanu Daniel Andrews w poniedziałek. W ciągu ostatniej doby nie zarejestrowano tam żadnej nowej infekcji koronawirusem. Region był epicentrum epidemii w Australii.

PAP/EPA/JAMES ROSS

Nie zostałem objęty kwarantanną, mimo kontaktu z prezydentem Andrzejem Dudą - powiedział w poniedziałek szef KPRM Michał Dworczyk. Podkreślił, że wraz z grupą najbliższych współpracowników premiera jest codzienne poddawany testowi.

Na Ukrainie w niedzielę potwierdzono 5426 zakażeń koronawirusem, 73 zainfekowanych zmarło, 1029 pacjentów wyzdrowiało, a 736 osób hospitalizowano - podał w poniedziałek minister ochrony zdrowia Maksym Stepanow. W kraju jest prawie 200 tys. aktywnych zakażeń.

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej i żołnierze wojsk operacyjnych od poniedziałku pomagają w pracy 15 punktów pobrań wymazów w kierunku koronawirusa w Łódzkiem - poinformowała rzeczniczka łódzkiego NFZ Anna Leder.

W Rosji wykryto w ciągu minionej doby 17 347 zakażeń koronawirusem - podał w poniedziałek sztab ds. walki z pandemią. To maksymalny wskaźnik od początku epidemii, o siedem przypadków wyższy niż 23 października, gdy wykryto 17 340 infekcji.

W ciągu ostatniej doby w Indiach odnotowano 45 148 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, co zwiększyło liczbę infekcji od wybuchu pandemii do 7,91 mln. Według resortu zdrowia w poniedziałek stwierdzono 480 zgonów w związku z Covid-19 - najmniej od 4 miesięcy.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie wszczęła śledztwo w związku z budową osiedla w otulinie Kampinosu i rezerwatu Łosiowe Błota. Postępowanie dotyczy spowodowania zniszczeń w świecie roślinnym i zwierzęcym. Sprawę nagłośniły "Wydarzenia"

Czytaj więcej: "Osiedle covidowe". Prokuratura wszczęła śledztwo

W Czechach przybyło w niedzielę 7301 nowych przypadków SARS-CoV-2 - podało ministerstwo zdrowia w poniedziałek. Po raz pierwszy od pięciu dni wzrost zakażeń spadł poniżej 10 tys., ale niedziela jest dniem, w którym wykonuje się najmniej testów.

PAP/EPA/MARTIN DIVISEK

Liczba potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Niemczech wzrosła w ciągu ostatniej doby o 8685 do 437 866 - wynika z danych opublikowanych w poniedziałek przez berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI). 24 kolejnych osób z Covid-19 zmarło.

Mecze włoskiej ligi piłkarskiej ponownie będą rozgrywane bez kibiców - zadecydowały władze tego kraju. Rozporządzenie wchodzi w życie w poniedziałek i jest podyktowane pogarszającą się sytuacją epidemiologiczną.

SARS-CoV-2 może się znaleźć na plecaku, ubraniach czy wózkach sklepowych, ale samo dotknięcie takiego przedmiotu nie oznacza zakażenia. Wirus musiałby się dostać na błony śluzowe, dlatego dezynfekcja rąk to podstawa - powiedział dr hab. Piotr Rzymski z Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.

Wykonywanie obowiązków zawodowych w domu jest skuteczniejsze niż w biurze - uważa prawie 51 proc. uczestników badania "Efektywność pracy zdalnej". Jednocześnie 45 proc. przyznaje, że pracując zdalnie, poświęca na obowiązki więcej czasu niż w siedzibie firmy.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa w Baltimore poinformował w niedzielę, że w ciągu ostatniej doby zarejestrowano w USA 914 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Potwierdzono 83 718 nowych przypadków infekcji Covid-19. W poprzednich 24 godzinach było ich 88 973.

Meksykańskie ministerstwo zdrowia poinformowało w niedzielę o 4 360 nowych przypadkach koronawirusa i o 181 kolejnych zgonach. Łączna liczba zakażonych od początku pandemii wzrosła do 891 160 a ofiar śmiertelnych do 88 924. Są to tylko przypadki oficjalnie potwierdzone.

PAP/EPA/Miguel Sierra

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie