Pomoc dla branż hotelarskiej i eventowej. W poniedziałek spotkanie

Biznes
Pomoc dla branż hotelarskiej i eventowej. W poniedziałek spotkanie
pixabay/ zdjęcie ilustracyjne
Branże hotelowa czy eventowa są jednymi z bardziej dotkniętych obostrzeniami związanymi z pandemią koronawirusa

"Wicepremier, minister rozwoju, pracy i technologii Jarosław Gowin oraz wiceszefowa resortu Olga Semeniuk spotkają się w poniedziałek z przedstawicielami branż: hotelarskiej, eventowej, konferencyjnej, kongresowej i szkoleniowej" - poinformowało Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

"Kontynuujemy konsultacje z branżami - dziś wicepremier Jarosław Gowin i wiceminister Olga Ewa Semeniuk spotkają się także z branżą hotelarską, aby wypracować wsparcie dla sektora" - poinformowało na Twitterze Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii.

 

Spotkanie z przedstawicielami branży hotelarskiej zaplanowano na godz. 11:30, a z branżą eventową, konferencyjna, kongresową i szkoleniową na godz. 12:00.

 

 

Posiedzenie Sejmu ws. pomocy dla gastronomii

 

W piątek odbyło się spotkanie przedstawicieli MRPiT z branżą gastronomiczną - zarówno z restauratorami, jak i z firmami dostarczającymi jedzenie na wynos. W konsultacjach brał też udział, jak wskazała wiceminister Semeniuk, wiceprezes PFR Bartosz Marczuk.

 

ZOBACZ: Cała Polska czerwoną strefą. Zamknięte restauracje, seniorzy w domach

 

Semeniuk przekazała, że w tym tygodniu planowane jest posiedzenie Sejmu ws. pomocy m.in. dla gastronomii. Chodzi o doraźną pomoc związaną np. z miesięcznym świadczeniem postojowym, zwolnieniem ze składek ZUS na listopad.

 

Najbardziej dotknięte obostrzeniami 

 

W ubiegłym tygodniu Semeniuk razem z Gowinem odbyła spotkania m.in. z branżą weselną, przedstawicielami handlu oraz branżą fitness, siłowni czy solariów.

 

ZOBACZ: "Nastąpi fala bankructw i zwolnień". Branża fitness ostrzega i podaje ostateczny termin

 

Branże, z którymi spotyka się kierownictwo MRPiT, są najbardziej dotknięte obostrzeniami gospodarczymi w związku z koronawirusem. W sobotę w życie weszły nowe restrykcje. Cała Polska jest czerwoną strefą. Zmieniły się zasady funkcjonowanie lokali gastronomicznych, które mogą sprzedawać dania jedynie na wynos i dowóz. Zawieszona została też działalność sanatoriów. W transporcie publicznym i w sklepach obowiązują limity osób. Ponadto, w całym kraju zawieszona jest działalność siłowni, basenów, aquaparków. Nie można też organizować imprez okolicznościowych, m.in. wesel czy konsolacji. 

ac/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie