Koronawirus w Niemczech. Nie zachowywali dystansu. 71-latek miał dość i... rozpylił gaz pieprzowy

Świat
Koronawirus w Niemczech. Nie zachowywali dystansu. 71-latek miał dość i... rozpylił gaz pieprzowy
commons.wikimedia/GoToVan/CC BY 2.0; Zdj. ilustracyjne
71-latek najpierw zaatakował biegaczy, a potem rowerzystów

Senior z niemieckiego Akwizgranu na spacer po ulicach miasta zabrał gaz pieprzowy. 71-latek rozpylał go w stronę osób, które, jego zdaniem, nie zachowywały odpowiedniego dystansu. Mężczyzna przed interwencją policji zdążył zaatakować grupę biegaczy i parę rowerzystów.

Do ataków doszło w ubiegłą sobotę, a policja z Nadrenii Północnej-Westfalii poinformowała o całej sytuacji w poniedziałek.

"Nie było innego sposobu"

71-latek najpierw rozpylił gaz w stronę grupy biegaczy, a następnie w stronę pary rowerzystów. 51-latkowi i 49-latce udało się bezpiecznie zejść z jednośladów i powiadomić policję.

 

ZOBACZ: Zapaśniczy pojedynek w metrze. Mężczyzna nie chciał założyć maseczki

 

Patrol, który przyjechał na miejsce skonfrontował się z seniorem. Ten tłumaczył funkcjonariuszom, że "nie ma innego sposobu na utrzymywanie dystansu społecznego". Jego zdaniem zarówno biegacze, jak i rowerzyści nie stosowali się do zaleceń.

 

Mężczyzna odpowie za spowodowanie niebezpiecznego uszkodzenia ciała oraz ingerencję w ruch drogowy. Policja poszukuje też grupy biegaczy, którzy nie zgłosili zdarzenia.

Nowe obostrzenia?

W ciągu ostatniej doby w Niemczech obecność koronawirusa potwierdzono u 6868 nowych osób. W tym samym czasie zmarło 47 osób - poinformował we wtorek nad ranem berliński Instytut im. Roberta Kocha (RKI).

 

ZOBACZ: Nie miał maseczki w pociągu. Policjant użył gazu pieprzowego [WIDEO]

 

W ostatnich tygodniach w Niemczech liczba infekcji gwałtownie rośnie. W tej sytuacji władze starają się wprowadzać nowe restrykcje, które mają powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa, ale przyjmowane jest to z dużymi oporami.

 

Kanclerz Angela Merkel zaapelowała do rodaków w sobotę, by ograniczyli podróże i kontakty społeczne. Władzom niemieckich landów, które naradzały się w tym dniu ws. zaostrzenia restrykcji, nie udało się jednak wypracować wspólnego stanowiska - zaznacza Reuters i przypomina, że w wielu regionach sądu odrzuciły jako niezgodny z prawem zakaz zatrzymywania się w hotelach dla mieszkańców obszarów z wysokim wskaźnikiem zakażeń.

bas/ Deutsche Welle, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie