Nie miał maseczki w pociągu. Policjant użył gazu pieprzowego [WIDEO]

Świat
Nie miał maseczki w pociągu. Policjant użył gazu pieprzowego [WIDEO]
YouTube.com/George Gilbert; Screenshot
Pomiędzy pasażerem a policjantem wywiązała się szarpanina

Do sieci trafiło nagranie z pociągu w Liverpoolu, na którym widać, jak policjant próbuje zatrzymać mężczyznę bez maseczki. Pasażer zapewniał, że nie musi zakrywać ust i nosa z powodu "złego stanu zdrowia". Policjant nie dał wiary jego tłumaczeniom - wywiązała się szarpanina, a funkcjonariusz w efekcie rozpylił w wagonie gaz pieprzowy.

Do zdarzenia doszło w środę w godzinach popołudniowych, gdy skład stał na stacji Lime Street w Liverpoolu. Z informacji przekazanych przez Brytyjską Policję Komunikacyjną wynika, że służby zostały poproszone o interwencję w pociągu, bo jeden z pasażerów siedział na swoim miejscu bez maseczki i "kasłał na inne osoby". Pasażerowie podróżujący środkami komunikacyjnymi w Anglii mają obowiązek zasłaniania ust i nosa. W przypadku niezastosowania się do przepisów mogą zostać ukarani grzywną w wysokości 100 funtów.

"Nie możesz mnie dotknąć"

Na nagraniu opublikowanym w internecie widać jak do siedzącego mężczyzny podchodzi jeden z funkcjonariuszy. Kiedy policjant mówi, że mężczyzna musi założyć maseczkę ten zaprzecza tłumacząc to "przeciwskazaniami medycznymi".

 

ZOBACZ: W sklepie założyła majtki, zamiast maseczki. "Ochrona przed absurdalnym mandatem"

 

- Zgodnie z prawem nie możesz mnie dotknąć. Nie muszę nosić maseczki i nie masz prawa mnie sprawdzać - mówi pasażer.

 

Na filmie widać, że policjant próbuje złapać mężczyznę za ramię i wyciągnąć go na peron. Ten wyrywa się i krzyczy: "zdajesz sobie sprawę kogo k*** łapiesz?". Po kilkudziesięciu sekundach szarpaniny policjant wzywa wsparcie. Wreszcie udaje mu się przytrzymać rękę agresywnego mężczyzny i użyć gazu pieprzowego. Po chwili podróżny został obezwładniony przez grupę wezwanych na miejsce funkcjonariuszy.

 

Policja: napaść na  funkcjonariusza

Świadkami zajścia byli inni pasażerowie. Część z nich, prawdopodobnie znajomi zatrzymanego, zapewniała, że mężczyzna ma problemy z oddychaniem i to dlatego nie nosi maski. Po zatrzymaniu domagali się, aby policjant dokonujący ujęcia podał swoje pełne dane.

 

ZOBACZ: Trzech nastolatków zatrzymanych za napaść na starszych ludzi. Kasłali im w twarz

 

- Pasażer usłyszał zarzut o naruszenie porządku i napaść na funkcjonariusza - przekazały służby prasowe British Transport Police. W komunikacie dodano, że choć podczas interwencji policjant użył gazu pieprzowego, to "nie trafił w zatrzymanego". Mężczyzna stanie przed sądem w styczniu 2021 r.

bas/hlk/ "Daily Mail", "Telegraph"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie