Zatrzymanie Romana Giertycha. "Sprawa absolutnie polityczna"

Polska
Zatrzymanie Romana Giertycha. "Sprawa absolutnie polityczna"
Polsat News

W czwartek przed Sądem Okręgowym w Warszawie CBA zatrzymało adwokata, byłego posła Romana Giertycha. - Ojciec mówi, że to sprawa absolutnie polityczna, zarzuty uważa za absurdalne i mające na celu przykrycie nieudolności rządu PiS w walce z epidemią oraz będące zemstą za jego antyrządową działalność - powiedziała Polsat News Maria Giertych, córka adwokata.

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało w czwartek m.in. biznesmena Ryszarda K. i adwokata, byłego posła Romana Giertycha. 

 

Rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn poinformował, że CBA zatrzymało ich w ramach śledztwa nadzorowanego przez Prokuraturę Regionalną w Poznaniu.

 

- Zatrzymania mają związek z prowadzonym przez wrocławską delegaturę CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Poznaniu śledztwem dotyczącym działań na szkodę spółki notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych - powiedział Żaryn.

 

ZOBACZ: Roman Giertych zatrzymany przez CBA. Przeszukanie w domu adwokata

 

Wyjaśnił, że materiał zgromadzony przez CBA w śledztwie wskazuje, że zatrzymani w czwartek mężczyźni brali udział w zorganizowanym procederze polegającym na wyprowadzaniu pieniędzy ze spółki, przywłaszczeniu i praniu pieniędzy.

 

- Szkoda w mieniu przekracza 90 milionów złotych - podał rzecznik ministra.

 

Żaryn powiedział, że po trwających czynnościach zatrzymani trafią do prokuratury. Powinni tam usłyszeć zarzuty działania na szkodę spółki, przywłaszczenia mienia i prania pieniędzy - powiedział.

 

Zaznaczył, że sprawa nadal rozwija się i planowane są w niej kolejne zatrzymania.

 

WIDEO: zobacz rozmowę z córką Romana Giertycha

  

 

"Zarzuty absurdalne"

 

- Do zatrzymania doszło przed warszawskim sądem. W tej chwili w domu jest kilkunastu, może nawet kilkudziesięciu, funkcjonariuszy CBA, przeszukanie jest bardzo szczegółowe. Trwa już jakiś czas i pewnie jakiś czas potrwa - powiedziała Polsat News córka Giertycha.

 

Pytana, co mówi jej ojciec odpowiedziała: "że jest to sprawa absolutnie polityczna, zarzuty uważa za absurdalne i mające na celu przykrycie nieudolności rządu PiS w walce z epidemią i będące zemstą za jego antyrządową działalność".

 

ZOBACZ: "Realizacja »planu Zdzisława« i ratunek przed dymisją". Giertych o sprawie Czarneckiego

 

- Z tego co wiem, tata ma zarzut z art. 296 kk, czyli działanie na szkodę spółki. Sam w radzie nadzorczej żadnej spółki nie był od 30 lat, wszystkie spółki, z którymi z którymi współpracował były zadowolone z jego usług - mówiła Maria Giertych.  

 

Podkreśliła, że funkcjonariusze CBA zachowują się bardzo profesjonalnie, przeszukują dom bardzo dokładnie, szuflada po szufladzie, przeglądają wszystkie dokumenty, prywatne i osobiste, ubrania. Roman Giertych jest obecny przy przeszukaniu.

 

Giertych obecnie nie jest skuty kajdankami.

prz/sgo/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie