Polsatnews.pl: Szumowski w szpitalu pod tlenem

Polska
Polsatnews.pl: Szumowski w szpitalu pod tlenem
KPRM/Krystian Maj
Chorzy na COVID-19 mają być także członkowie najbliższej rodziny byłego szefa resortu zdrowia

Polsatnews.pl potwierdził informację, że były minister zdrowia Łukasz Szumowski trafił z koronawirusem do szpitala. Były szef resortu zdrowia leży pod tlenem, ale oddycha samodzielnie.

Według dwóch źródeł wp.pl, Łukasz Szumowski przebywa w Centralnym Szpitalu Klinicznym Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Warszawie. Ma mieć "widoczne objawy". 

 

Chorzy mają być także członkowie jego najbliższej rodziny. 

 

ZOBACZ: Szumowski odwiedził szpital mimo zakazu? Były minister zdrowia komentuje doniesienia

 

- Nie kontaktuję się z mediami, potrzebuję trochę odpoczynku - powiedział WP Łukasz Szumowski pytany o to, czy potwierdza, że jest w szpitalu.

 

Wieczorem polsatnews.pl potwierdził informację o hospitalizacji Szumowskiego u wiceministra zdrowia Waldemara Kraski. Polsatnews.pl dowiedział się również, że były minister jest pod tlenem, ale oddycha samodzielnie.   

 

"Poprzedni wynik prawdopodobnie był fałszywie dodatni"

 

Później Łukasz Szumowski przyznał w rozmowie money.pl: - Poprzedni wynik, sprzed kilkunastu dni, prawdopodobnie był (...) fałszywie dodatni, co czasem, przy tak czułej metodzie, się zdarza.

 

ZOBACZ: Szumowski: jestem już zdrowy

 

Po raz pierwszy informacja o tym, że były minister zdrowia jest zakażony koronawirusem pojawiła się 28 września. Tymczasem dzień później Szumowski został zauważony, jak wracał z zakupów. - Miałem COVID-19, ale jestem już zdrowy - powiedział wówczas "Super Expresowi". Gazeta ta donosiła, że 29 września skończył się okres izolacji byłego ministra. 

jo/grz/ wp.pl, money.pl. polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie