Szumowski odwiedził szpital mimo zakazu? Były minister zdrowia komentuje doniesienia

Polska
Szumowski odwiedził szpital mimo zakazu? Były minister zdrowia komentuje doniesienia
Polsat News
Szumowski skomentował doniesienia ws. odwiedzin w instytucie kardiologii

Do instytutu kardiologii chodzę dosyć regularnie – przypominam, że ja tam pracuję i w ciągu ostatnich tygodni byłem w instytucie wielokrotnie. Oczywiście nie w czasie, kiedy byłem w izolacji – przekazał były minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski.

W związku niedzielną publikacją na portalu "Gazety Wyborczej" o odwiedzinach przez prof. Łukasza Szumowskiego Narodowego Instytutu Kardiologii Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Aninie, gdzie panował zakaz odwiedzin, krótko przed rozpoczęciem przez niego izolacji z powodu zakażenia koronawirusem, były minister zdrowia skomentował tę informację.

 

ZOBACZ: Szumowski: jestem już zdrowy

"Przypominam, że ja tam pracuję"

- Do instytutu kardiologii chodzę dosyć regularnie – przypominam, że ja tam pracuję i w ciągu ostatnich tygodni byłem w IK wielokrotnie. (Oczywiście nie w czasie, kiedy byłem w izolacji) i w najbliższych tygodniach również będę wielokrotnie. Przygotowuję się do powrotu z urlopu i do kierowania kliniką, co wymaga wielu spotkań – powiedział.

 

- Również w czasie urzędowania wielokrotnie odwiedzałem klinikę i zespół – aby nie utracić kontaktu z tym, co się dzieje (rozwój zawodowy i naukowy, problemy kadrowe itp.), z pacjentami, koleżankami i kolegami z kliniki i instytutu – dodał.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie