Biskup z koronawirusem. W piątek widział się z wicepremierem

Polska
Biskup z koronawirusem. W piątek widział się z wicepremierem
PAP/Tomasz Gzell
W piątek biskup widział się z wicepremierem Piotrem Glińskim

We wtorek u sekretarza generalnego Konferencji Episkopatu Polski bpa Artura Mizińskiego stwierdzono obecność koronawirusa. Pozostaje on w izolacji domowej i stosuje się do zaleceń służb sanitarnych, z którymi jest w kontakcie - poinformowało biuro prasowe Episkopatu. W piątek biskup spotkał się z wicepremierem Piotrem Glińskim.

W oświadczeniu podano, że we wtorek "stwierdzono obecność koronawirusa u bp. Artura Mizińskiego, Sekretarza Generalnego KEP. Bp Miziński pozostaje w izolacji domowej i stosuje się do zaleceń służb sanitarnych, z którymi jest w kontakcie".

 

W związku z zaistniałą sytuacją Sekretariat KEP wprowadził system pracy zdalnej. Biskup brał udział w w 387. Zebraniu Plenarnym Konferencji Episkopatu Polski. 

 

ZOBACZ: Abp Jędraszewski odprawił mszę mimo kontaktu z zakażonym biskupem? Archidiecezja dementuje

 

W piątek, 9 października biskup Miziński wspólnie z wicepremierem, ministrem kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotrem Glińskim wziął udział w uroczystym otwarciu edukacyjnej sesji wykładowej pt. "Kościół Św. Jana Pawła II - Niepodległość Ducha".

 

Zakażony jest także arcybiskup Wiktor Skworc. Metropolita katowicki również uczestniczył w zebraniu KEP. Brało w nim także udział wielu innych biskupów, m.in.  arcybiskup metropolita krakowski Marek Jędraszewski, który w sobotę odprawił mszę w krakowskich Łagiewnikach.

 

Zdjęcie biskupów

 

Kontrowersje wywołało zdjęcie po zebraniu KEP, na którym stu biskupów pozuje bez maseczek. ks. Łukasz Michalczewski, dyrektor Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej pytany przez polsatnews.pl o to zdjęcie, powiedział, że "zachowują oni co najmniej dwumetrowe odległości, a zdjęcie było robione w maksymalnie pięć minut". - Nie można tego zaliczyć do kontaktu - ocenił.

Na zdjęciu między przewodniczącym KEP abp. Stanisławem Gądeckim i prymasem Polski abp. Wojciechem Polakiem siedzi bp Artur Miziński.

 

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie