Premier na kwarantannie. Dworczyk o szczegółach

Polska
Premier na kwarantannie. Dworczyk o szczegółach
Polsat News
Michał Dworczyk poinformował o stanie zdrowia premiera

- Pan premier funkcjonuje w warunkach ekstraordynaryjnych, ale w trybie normalnej pracy - poinformował we wtorek szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk. Wcześniej Mateusz Morawiecki przekazał, że w związku z kontaktem z osobą zakażoną koronawirusem przebywa na kwarantannie. Dziś wieczorem może być znany wynik testu premiera na koronawirusa.

- Ok. 5 nad ranem okazało się, że jeden z funkcjonariuszy SOP uzyskał wynik pozytywny testu, pan premier został objęty kwarantanną. Wdrożona została wcześniej przygotowana procedura na okoliczność takiej sytuacji. Premier spędza kwarantannę w jednym z rządowych budynków przygotowanych na taką okoliczność - mówił Dworczyk.

 

Jak dodał, "premier może prowadzić wideokonferencje, spotkania rządowego zespołu zarządzania kryzysowego, posiedzenia rady ministrów". - Może też podpisywać dokumenty - zaznaczył szef kancelarii premiera.

 

- Dzisiaj kalendarz pana premiera został w pełni zrealizowany - podkreślił Dworczyk. - O 17:00 premier poprowadzi rządowy zespół zarządzania kryzysowego - dodał. Pytany o to, jak czuje się szef rządu, Dworczyk odpowiedział: "premier czuje się bardzo dobrze". - Najlepszym tego dowodem jest to, że od rana pracuje, ma ciąg spotkań i realizuje inne czynności - tłumaczył.

 

ZOBACZ: Kosiniak-Kamysz i Dworczyk w programie "Gość Wydarzeń". Transmisja od 19:25

 

Premier miał zrobiony test na koronawirusa, czeka na wynik, który powinien pojawić się jeszcze dziś wieczorem. - O wszystkim będzie decydował lekarz i Główny Inspektor Sanitarny. Trwa postępowanie epidemiologiczne i w jego konsekwencji zostanie dookreślony krąg, grupa osób, które również powinny zostać objęte kwarantanną - poinformował Dworczyk. 

 

Szef kancelarii premiera przypomniał, że kwarantanna liczona od jest dnia kontaktu z osobą chorą. - Kontakt miał miejsce w piątek, o tym, jak długo potrwa kwarantanna pana premiera będzie decydował lekarz i szef GIS - powiedział Dworczyk.

 

- Wydaje się, że nikt z członków rządu nie miał kontaktu z chorym funkcjonariuszem, ale to będą decyzje sanepidu, kto będzie musiał zostać skierowany na kwarantannę - dodał.

 

"Rząd pracuje normalnie"

 

"Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę. Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami" - przekazał za pośrednictwem Facebooka premier Mateusz Morawiecki.

 

ZOBACZ: Premier Mateusz Morawiecki na kwarantannie

 

- W tej chwili premier Mateusz Morawiecki nie ma żadnych objawów. Standardowo, jak to się dzieje w związku z kontaktem z osobą zakażoną po prostu będzie w tej chwili w kwarantannie - przekazał Polsat News rzecznik rządu Piotr Müller.

 

- Premier przebywa w budynku rządowym, który pozwala na to, by prowadzić zdalne posiedzenia rządu, ale jednocześnie jest odizolowany od innych osób i przebywa sam w sposób bezpieczny dla innych - dodał rzecznik.

 

ZOBACZ: Mateusz Morawiecki na kwarantannie. Rzecznik rządu o stanie zdrowia premiera

Müller zapewnił, że w najbliższym czasie premierowi zostaną wykonane testy na obecność koronawirusa, ale "na razie nie ma żadnych wyników, więc nie ma o czym informować".

 

W późniejszym wpisie na twitterze, rzecznik potwierdził, że zakażenie wykryto u funkcjonariusza SOP z grupy ochronnej premiera.

prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie