Morawiecki na kwarantannie. Dworczyk zdradził, kiedy wynik testu

Polska
Morawiecki na kwarantannie. Dworczyk zdradził, kiedy wynik testu
Polsat News
Michał Dworczyk w programie "Gość Wydarzeń"

- W perspektywie półtorej godziny poznamy wynik testu premiera na Covid-19. (...) Rząd funkcjonuje w sposób niezakłócony (…). Procedury przygotowane jeszcze wiosną zagrały i sprawdziły się bardzo dobrze - powiedział w programie "Gość Wydarzeń" szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

"Proszę Państwa - w związku z kontaktem z osobą zarażoną COVID-19, zgodnie z wszelkimi procedurami udaję się na kwarantannę. Informuję, że rząd pracuje normalnie, a ja jestem w stałym kontakcie ze współpracownikami i wszystkimi służbami" - przekazał za pośrednictwem Facebooka we wtorek Mateusz Morawiecki.
 
 
Dworczyk zaznaczył, że "premier jest w dobrej kondycji, dziś miał bardzo intensywny dzień (…) prowadził szereg wideokonferencji".
 

- Rząd funkcjonuje w sposób niezakłócony (…). Procedury przygotowane jeszcze wiosną zagrały i sprawdziły się bardzo dobrze. Premier przebywa sam w jednym z rządowych budynków, ma dostęp do szyfrowanej i nieszyfrowanej łączności. (...) Jest też specjalny system przekazywania dokumentów do podpisu i potem dezynfekcji tych materiałów, które wracają - wyjaśnił.

 

"Liczba testów nie zależy od rządu"

 

We wtorek po południu odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji poświęcona sytuacji związanej z rozwojem epidemii koronawirusa.

 

- Przedstawiciele KO na spotkaniu z premierem będą żądali: przeznaczenia 5 mld zł na walkę z Covid-19, przeprowadzania 100 tys. testów dziennie, zakupu 10 mln szczepionek na grypę, poprawy dostępu do służby zdrowia i informacji szefa rządu na posiedzeniu Sejmu - poinformował przed rozmową lider PO Borys Budka.

 

ZOBACZ: Spotkanie premiera z opozycją. "Konstruktywne, choć nie zabrakło różnicy zdań"

 

O to, czy możliwe jest wykonywanie takiej liczby testów zapytał prowadzący program Bogdan Rymanowski.

 

- Teoretycznie jest to możliwe, ale przypominam - liczba testów nie jest uzależniona od rządu, tylko od lekarzy, którzy kierują na nie pacjentów. W tej chwili nie ma sytuacji, w której osoby skierowane na test nie mogłyby go wykonać - podkreślił Dworczyk.

 

Jednocześnie zaznaczył, że "mamy do czynienia ze wzrostem liczby chorych". - Ta liczba to wyzwanie dla służby zdrowia, (...) w sposób ofiarny mierzą się z nią lekarze, pielęgniarki i służby zaangażowane w walkę z Covid-19 - dodał.

 

WIDEO: Michał Dworczyk w programie "Gość Wydarzeń"

  

"Mam nadzieję, że ustawa zostanie wkrótce przyjęta"

 

Również we wtorek po godzinie 15:00 zakończył się protest rolników przeciwko zmianom w ustawie o ochronie zwierząt. - Będzie paraliż całego kraju, jeśli większość senacka nie zachowa się tak, jak trzeba, a Sejm nie odrzuci tej ustawy w całości - zapowiedział Michał Kołodziejczak, prezes Agrounii.

ZOBACZ: "Będzie paraliż całego kraju". Rolnicy zapowiadają dalszy strajk

Senat od godz. 9 rano, z przerwami, debatował nad nowelą ustawy ochronie zwierząt. Złożono wnioski mniejszości oraz poprawki, dotyczące m.in. dłuższego vacatio legis dla zakazu hodowli zwierząt na futra i ograniczenia uboju rytualnego. Głosowania zaplanowano na godz. 22.

 

- Jesteśmy przekonani, że taka ustawa jest potrzebna. (…) Mam nadzieję, że zostanie ona wkrótce przyjęta - mówił Dworczyk. Pytany o to, czy nie boi się, że senatorowie PiS mogą zagłosować przeciw, odpowiedział: "nie kreśliłbym czarnych scenariuszy".

 

Dotychczasowe odcinki programu można obejrzeć tutaj.
ac/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie