Poseł PiS zakażony koronawirusem. "To nie jest zwykłe przeziębienie"

Polska
Poseł PiS zakażony koronawirusem. "To nie jest zwykłe przeziębienie"
Facebook/Jerzy Polaczek
Były minister transportu Jerzy Polaczek jest zakażony koronawirusem

Śląski poseł Prawa i Sprawiedliwości, były minister transportu Jerzy Polaczek jest zakażony koronawirusem. "To nie jest zwykłe przeziębienie" - napisał na Facebooku parlamentarzysta, apelując do wszystkich o ostrożność i odpowiedzialność, by ustrzec się infekcji.

"Niestety, dzisiaj odebrałem pozytywny wynik testu na koronawirusa COVID-19. Nigdy wcześniej nie chorowałem, nie mam chorób współistniejących, ale niestety choroba dopadła i mnie" - napisał we wtorek w portalu społecznościowym Jerzy Polaczek.

 

ZOBACZ: Powtórne zakażenie koronawirusem jest możliwe i jeszcze groźniejsze

 

"Informuję wszystkich, którzy bagatelizują tę infekcję, to nie jest zwykłe przeziębienie. Mam dość silne objawy, gorączkuję, mam ostry kaszel i czuję mocne osłabienie organizmu" - dodał poseł.

 

 

Polityk poinformował, że już prawie dwa tygodnie temu, kiedy poczuł się gorzej, profilaktycznie odwołał wszystkie spotkania i odizolował się od otoczenia, by zminimalizować zagrożenie dla innych.

 

ZOBACZ: Apel premiera do antycovidowców. "Nie róbcie tego!"

 

"Apeluję do Was! Bądźcie ostrożni i odpowiedzialni, bo nikomu nie życzę takiego zwykłego przeziębienia. Bądźcie zdrowi!" - napisał na Facebooku pochodzący z Piekar Śląskich poseł PiS.

dk/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie