Spotkanie premiera z opozycją. "Konstruktywne, choć nie zabrakło różnicy zdań"

Polska
Spotkanie premiera z opozycją. "Konstruktywne, choć nie zabrakło różnicy zdań"
Krystian Maj/KPRM
Premier rozmawiał z przedstawicielami ugrupowań parlamentarnych przez wideokonferencję

Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z opozycją było konstruktywne, choć nie zabrakło różnicy zdań; mam nadzieję, że opozycja nie będzie instrumentalnie wykorzystywać pandemii - podkreślił szef KPRM Michał Dworczyk. Zapowiedział kolejne spotkania z opozycją i nowe projekty ustaw dot. Covid-19.

We wtorek po południu odbyła się wideokonferencja premiera Mateusza Morawieckiego z politykami opozycji poświęcona sytuacji związanej z rozwojem epidemii koronawirusa.

 

- Chcemy podkreślić, że dla nas w sytuacji pandemii bardzo istotny jest dialog. Chcemy wyjaśniać naszym partnerom rzeczywistą sytuację, jaka jest związana z pandemią. Uważamy, że w tego rodzaju wypadkach trzeba przynajmniej starać się wznieść ponad podziały polityczne i wspólnie pracować po to, żeby móc znaleźć najlepsze rozwiązania, które musimy w tej trudnej sytuacji wypracowywać - mówił szef kancelarii premiera na konferencji prasowej.

 

ZOBACZ: "Idziemy z pięcioma postulatami". Budka przed telekonferencją z premierem

 

Dworczyk wyraził też nadzieję, że partnerzy z opozycji nie będą ulegać pokusie instrumentalnego wykorzystywania sytuacji pandemii, w której znalazła się Polska. - Zależy nam bardzo, żeby wyjaśniać wszystkie wątpliwości, które ewentualnie się pojawiają i są w przestrzeni publicznej artykułowane - zapewnił minister.

 

Jak ocenił, spotkanie było konstruktywne, choć nie zabrakło też różnicy zdań, "wielokrotnie podkreślanej przez uczestników spotkania". - Niemniej zakładam, że jeśli nie wszyscy, to niemal wszyscy uczestnicy tego spotkania reprezentujący opozycję mieli dobrą wolę - dodał.

 

- Wierzę, że wspólnie kontynuując te spotkania - bo takie spotkania będą odbywały się cyklicznie - będziemy potrafili lepiej współpracować, spokojniej debatować w Sejmie, ponieważ będą potrzebne kolejne nowelizacje i kolejne propozycje ustawowe, które w związku z Covid-19 trzeba będzie przyjmować - oświadczył Dworczyk.

prz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie