Szkoły zostaną zamknięte? Dziś decyzja

Polska
Szkoły zostaną zamknięte? Dziś decyzja
Polsat News/Zdj. ilustracyjne
Premier nie wykluczył obostrzeń w systemie edukacji

W sobotę około południa premier Mateusz Morawiecki ma m.in. mówić o sytuacji w szkołach. Media informują nieoficjalnie, że wrócić ma nauka zdalna - najpierw na wyższe uczelnie, potem do szkół średnich, wreszcie - podstawowych. Resort edukacji nie potwierdza tych doniesień.

- W sobotę zakomunikujemy bardzo dokładnie nasze decyzje dotyczące szkół w kolejnych tygodniach. Na dzień dzisiejszy mechanizm wdrożony w sierpniu sprawdza się nieźle, ale pandemia rzeczywiście się rozszerza, dlatego być może te zasady trzeba będzie zaostrzyć - zapowiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

 

ZOBACZ: 38 powiatów w czerwonej strefie. Premier: nie wykluczamy wprowadzenia stanu nadzywczajnego

 

Z informacji Polsat News wynika, że konferencja odbędzie około południa. - Żadne decyzje dotyczące szkół jeszcze nie zapadły - powiedział z kolei w piątek przed godz. 14 w rozmowie z polsatnews.pl bliski współpracownik premiera Morawieckiego. Z naszych informacji wynika, że rząd może w ogóle nie wprowadzać nowych obostrzeń dla szkół w najbliższych dniach.

 

W sieci pojawiły się informacje mówiące o planowanym zamknięciu szkół od 20 października. "Dementujemy, to fake news" - wyjaśniło w mediach społecznościowych Ministerstwo Edukacji Narodowej.

 

Czy szkoły zostaną zamknięte?

 

Jednak według ustaleń radia RMF, rząd planuje, aby zajęcia na studiach, a następnie lekcje w szkołach ponadpodstawowych, odbywały się zdalnie. Uczniowie szkół podstawowych mieliby dalej uczyć się tradycyjnie, w szkołach. Zajęcia i opieka w dotychczasowej, stacjonarnej formie miałaby odbywać się również w przedszkolach i żłobkach.

 

ZOBACZ: Posłowie KO: chcemy zobaczyć strategię walki z koronawirusem

 

Większość zajęć na uczelniach wyższych obecnie odbywa się zdalnie.

 

Resort edukacji podkreśla, że szkoły nie są głównym źródłem zakażeń. "Stanowią jedynie około dwóch procent wszystkich zakażeń" - wyjaśnia MEN.

 

W czwartek nauka w trybie stacjonarnym odbywała się w ponad 98 proc. wszystkich placówek. W 674 przypadkach część uczniów miała zajęcia zdalne. 147 szkół było zamkniętych, lekcje prowadzono za pośrednictwem platform internetowych.

jo/prz/hlk/ Polsat News, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie