Nie żyje proboszcz parafii z Ustronia. Zmarł z powodu koronawirusa

Polska
Nie żyje proboszcz parafii z Ustronia. Zmarł z powodu koronawirusa
ustron.luteranie.pl
Ustroń: z powodu koronawirusa zmarł ewangelicki proboszcz ks. Piotr Wowry

Zmarł proboszcz parafii ewangelickiej w Ustroniu, radca Konsystorza, delegat do Synodu Kościoła luterańskiego w Polsce. Zachorował na Covid-19. Zmarł 7 października w klinice w Krakowie - poinformowano na stronie internetowej Luteranie.pl. Ks. Piotr Wowry miał 57 lat, pozostawił żonę Karinę.

Ks. Piotr Wowry urodził się w Cieszynie 12 czerwca 1963 roku. Po studiach teologicznych w Chrześcijańskiej Akademii Teologicznej w Warszawie został ordynowany na księdza 13 grudnia 1987 roku w Świętochłowicach przez biskupa Janusza Narzyńskiego.

 

ZOBACZ: Wszyscy księża, mnisi i studenci seminarium w Ławrze Peczerskiej zakażeni koronawirusem

 

Po wikariacie w parafii Świętej Trójcy w Warszawie (1987-1990) i w Ustroniu (1990-1993) został w proboszczem pomocniczym w Ustroniu, a następnie w roku 2007 wybrany proboszczem tej parafii ewangelickiej. Był inicjatorem i prezesem Ewangelickiego Stowarzyszenia "Maria-Marta" w Ustroniu, zrzeszającego osoby niepełnosprawne, ich rodziny i przyjaciół. Był wiceprezesem Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Ekumenicznego w Ustroniu.

 

 

 

ZOBACZ: Koronawirus w klasztorze. Nie żyją trzy zakonnice z Chełmna

 

Za działalność na rzecz drugiego człowieka w roku 2018 został odznaczony Złotą Odznaką "Za zasługi dla województwa śląskiego". W latach 2007-2016 był radcą diecezji cieszyńskiej, członkiem Synodu Kościoła XIV kadencji. W 2016 roku wybrany radcą Konsystorza Kościoła luterańskiego w Polsce.  Śp. ks. Piotr Wowry pozostawił żonę Karinę.

ms/KAI
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie