Koronawirus w klasztorze. Nie żyją trzy zakonnice z Chełmna

Polska
Koronawirus w klasztorze. Nie żyją trzy zakonnice z Chełmna
Polsat News
Zmarły trzy zakonnice z klasztoru w Chełmnie

Zmarły trzy zakonnice z klasztoru Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo w Chełmnie, który były chore na COVID-19 - poinformowała we wtorek rzecznik prasowa jednoimiennego szpitala zakaźnego w Grudziądzu Izabela Hirsch-Lewandowska.

Przed dwoma tygodniami stwierdzono, że zakażona jest zakonnica z chełmińskiego klasztoru, która pracowała w Nowym Szpitalu w Świeciu. Krótko potem okazało się, że zakażone są również inne osoby - 41 sióstr, ksiądz i osoba świecka pracująca w klasztorze, a także czterech pracowników prowadzonego przez zgromadzenie domu pomocy społecznej, w którym przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną.

 

Trzy ofiary COVID-19

 

- Dotychczas zmarły trzy siostry zakonne z tego ogniska koronawirusa - poinformowała we wtorek Hirsch-Lewandowska.

 

4 kwietnia zmarła pierwsza siostra zakonna z tego klasztoru zakażona koronawirusem. Miała 79-lat Kolejną ofiarą COVID-19 była 85-letnia zakonnica, która do szpitala w Grudziądzu została przetransportowana z izolatorium w Ciechocinku.

 

ZOBACZ: Koronawirus w bytomskim DPS-ie. Wyzdrowiało 25 podopiecznych

 

We wtorek rano Ministerstwo Zdrowia podało informację o śmierci w grudziądzkim szpitalu 98-letniej kobiety. - Potwierdzam, że zmarła 98-latka to siostra zakonna z klasztoru w Chełmnie - podkreśliła Hirsch-Lewandowska.

 

Pozostałe siostry zakonne hospitalizowane w szpitalu w Grudziądzu z powodu COVID-19 są w stanie dobrym.

 

Koniec kwarantanny w DPS-ie

 

W DPS-ie w Chełmnie prowadzonym przez zgromadzenie św. Wincentego a Paulo przebywają osoby z niepełnosprawnością intelektualną. Badania nie stwierdziły zakażenia koronawirusem u pensjonariuszy.

 

ZOBACZ: Koronawirus w klasztorze. 52 zakażenia, biskup toruński prosi o modlitwę

 

- Ponowne testy potwierdziły, że nikt z pensjonariuszy DPS-u nie został zakażony koronawirusem. Zdjęte zostały już także kwarantanny, więc opieka w tym miejscu odbywa się według normalnego trybu, oczywiście ze wszelkimi obostrzeniami wynikającymi ze stanu epidemii - powiedział starosta chełmiński Zdzisław Gamański.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie