Stowarzyszenie Program Czysta Polska pracuje nad pierwszym multimedialnym raportem klimatycznym

Polska
Stowarzyszenie Program Czysta Polska pracuje nad pierwszym multimedialnym raportem klimatycznym
Polsat News
Minister Klimatu Michał Kurtyka

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało zaproszone do Rady Programowej "TOGETAIR" i tym samym zaczyna pracę nad pierwszym multimedialnym raportem klimatycznym.

W dniach 22-24 czerwca odbył się szczyt klimatyczny "TOGETAIR" organizowany przez Fundację Czyste Powietrze, Stowarzyszenie Młodzi dla Polski i Fundację Pozytywnych Idei. Udział w szczycie wziął m.in. minister klimatu Michał Kurtyka.

 

Stowarzyszenie Program Czysta Polska zostało zaproszone do Rady Programowej "TOGETAIR" i tym samym zaczyna pracę nad pierwszym multimedialnym raportem klimatycznym.

 

"Ogromny sukces"

 

- Sam szczyt to ogromny sukces - powiedział w Polsat News minister klimatu Michał Kurtyka. 

 

- Dotarliśmy jako społeczeństwo do tego momentu, że nasze aspiracje materialne zaczynają być po części zrealizowane, a teraz chcieliśmy żyć w po prostu w lepszym świecie. Takim, który będzie przyjazny da naszego otoczenia, w którym będziemy oddychać czystym powietrzem, cieszyć się miastem z klimatem, w którym będziemy mieć parki czy trochę jakiejś wody, małej retencji - powiedział. 

 

ZOBACZ: Program "Czyste Powietrze" zostanie rozszerzony o właścicieli lokali

 

Dodał, że program "Czyste Powietrze" budzi ogromne zainteresowanie Polaków, są zainteresowani m.in. panelami fotowoltaicznymi, pompami ciepła i ładowarkami do samochodów elektrycznych. 

 

Jak zauważył minister klimatu w Polsce można też zaobserwować "fotowoltaiczny boom" w ramach programu "Mój prąd"

 

WIDEO: Minister Klimatu Michał Kurtyka w rozmowie z reporterem Polsatu Dawidem Stysiem

  

Polski Raport Klimatyczny 

 

"TOGETAIR" rozpoczął prace nad Polskim Raportem Klimatycznym. "Będzie to pierwsze tak kompleksowe ujęcie zagadnień poruszonych podczas premierowej edycji Szczytu Klimatycznego 2020, a także podsumowanie dyskusji wokół kluczowych dla Polski wyzwań ekologicznych. W nowej, unikatowej formie tzw. raportu zintegrowanego przedstawione zostaną rekomendacje ekspertów, naukowców, strony społecznej, samorządów, organizacji pozarządowych i przedsiębiorców" - czytamy na stronie TOGETAIR.

 

ZOBACZ: Wnioski o dofinansowanie będą rozpatrywane szybciej. Nowe zasady programu "Czyste Powietrze"

 

"Tak szerokie grono zaangażowanych pozwoli nie tylko uchwycić trendy i spojrzeć na ochronę środowiska z makro i mikro perspektywy, ale również ustalić priorytety na nadchodzące lata. A wyzwań nie zabraknie: czeka nas nieuchronna transformacja energetyczna, uporządkowanie rynku odpadowego, oczyszczenie powietrza ze szkodliwych zanieczyszczeń, przejście na gospodarkę obiegu zamkniętego, uporanie się ze skutkami zmian klimatu" - dodano. 

pgo/ml/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie