"Możemy mówić o Polsce jako świetnie rozwijającym się kraju" - prezydent Duda w Davos

Biznes
"Możemy mówić o Polsce jako świetnie rozwijającym się kraju" - prezydent Duda w Davos
PAP/EPA/LAURENT GILLIERON

Prezydent Andrzej Duda otworzył we wtorek w Davos polski pawilon, który podczas tegorocznego Światowego Forum Ekonomicznego jest miejscem promocji Polski. - Możemy stać tutaj z podniesioną głową i mówić o świetnie rozwijającym się kraju - podkreślił Duda.

- Znajdujemy się w "Polish House", w "Domu polskim", który tutaj w Davos w czasie Światowego Forum Ekonomicznego powstał po raz pierwszy i jest miejscem, w którym Polska jest reprezentowana - mówił prezydent. Podziękował "za realizację tej idei, o której rozmawialiśmy dokładnie rok temu w czasie forum".


- Jeżeli mamy być obecni w Davos, jeżeli mamy pokazywać, że jesteśmy państwem, które ma ambicje, że rozwijamy się i otwieramy się na inwestorów, na współpracę gospodarczą, to obecność Polski również w tej formule zinstytucjonalizowanej, poprzez miejsce polskie, gdzie można się spotkać, gdzie można zaprosić polityków, zagranicznych inwestorów, można prowadzić rozmowy biznesowe, takie miejsce jest niezbędne - podkreślił Duda.


- Możemy stać tutaj z podniesioną głową i mówić o świetnie rozwijającym się kraju, mówić o bardzo dobrych warunkach, o doskonale wykształconych ludziach, o świetnej perspektywie inwestycyjnej, jaką daje Polska; mówić o planach, które mamy - dodał prezydent.


Wcześniej szef polskiego państwa spotkał się w "Polish House" z prezesem Procter&Gamble Europa Loicem Tasselem.

grz/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie