Stan chorej na Covid-19 Julii Tymoszenko jest krytyczny

Świat
Stan chorej na Covid-19 Julii Tymoszenko jest krytyczny
PAP/EPA/ALEKSANDR PROKOPENKO / POOL / POOL
W niedzielę rzeczniczka Tymoszenko Maryna Soroka poinformowała, że była premier (2005 i 2007-2010) zachorowała na Covid-19, a jej stan oceniany jest jako ciężki

Stan byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko, która choruje na Covid-19, jest krytyczny - poinformował deputowany z jej opozycyjnej partii parlamentarnej Batkiwszczyna Wadym Iwczenko. Wyjaśnił, że liderka ugrupowania nie jest podłączona do respiratora.

"Julia Tymoszenko jest w krytycznym stanie, ma wysoką temperaturę, korzysta ze wszystkich zgodnych z trybem (leczenia) środków do wentylacji płuc, ale nie z respiratora, to inne aparaty (...)" - oznajmił deputowany.

 

ZOBACZ: Ukraina wprowadza czasowy zakaz wjazdu do kraju dla obcokrajowców

 

Wcześniej niektóre ukraińskie media, w tym serwis RBK-Ukraina, podały, że Tymoszenko podłączono do respiratora. "To nieprawda" - przekazał Iwczenko. Wszyscy modlimy się i życzymy jej powrotu zdrowia - dodał na kanale Ukraina 24.

 

W niedzielę rzeczniczka Tymoszenko Maryna Soroka poinformowała, że była premier (2005 i 2007-2010) zachorowała na Covid-19, a jej stan oceniany jest jako ciężki. We wtorek przekazała, że stan Tymoszenko "pozostaje ciężki" i jest ona poddawana intensywnej terapii.

ms/PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie