Koronawirus w sanatorium w Ciechocinku. 300 osób w kwarantannie

Polska
Koronawirus w sanatorium w Ciechocinku. 300 osób w kwarantannie
Zdjęcie poglądowe/pixabay
Pracownicy i kuracjusze - ok. 300 osób - zostali objęci kwarantanną.

Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u jednej osoby w sanatorium w Ciechocinku — poinformował w piątek doradca wojewody Jarosław Jakubowski. Kwarantanną objęto 300 osób. Pobrano też wymazy do badań.

- Informujemy, że mamy jeden potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w sanatorium w Ciechocinku na terenie powiatu aleksandrowskiego. Osoba ta została przekazana do izolatorium w Grudziądzu – podkreślił Jakubowski.

 

ZOBACZ: Niedzielski: moim przesłaniem będzie hasło "Wszystkie ręce na pokład"

 

Dodał, że pracownicy i inni kuracjusze, ok. 300 osób, zostali objęci kwarantanną. Część przebywa na kwarantannie w budynku sanatorium, część w domu.

 

- Zostały pobrane wymazy do badań molekularnych od wszystkich osób. Czekamy na wyniki – dodał doradca wojewody.

 

Rekord liczby zakażeń w Polsce

 

Mamy 903 nowe i potwierdzone przypadki koronawirusa - poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia. Jak dodano, zmarło 13 kolejnych pacjentów. Do tej pory w Polsce potwierdzono zakażeń 60 281. 1938 osób zmarło.

 

Nowe przypadki dotyczą województw: śląskiego (168), małopolskiego (156), mazowieckiego (146), pomorskiego (89), wielkopolskiego (77), łódzkiego (49), podkarpackiego (46), kujawsko-pomorskiego (31), dolnośląskiego (30), warmińsko-mazurskiego (30), opolskiego (25), świętokrzyskiego (22), lubelskiego (21), podlaskiego (6), zachodniopomorskiego (6) i lubuskiego (1).

 

 

Resort poinformował też o śmierci 13 kolejnych osób. To  ośmiu mężczyzn i pięć kobiet w wieku od 66 do 92 lat. Większość osób miała choroby współistniejące. 

 

 

Liczba zakażonych koronawirusem osób po od początku pandemii wzrosła do 60 281. 1938 osób zmarło.

 

Ponad 41 tys. osób wyzdrowiało

 

Do tej pory wyzdrowiało już ponad 41 tys. pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV– 2, w szpitalach z powodu COVID-19 przebywa 2 151 osób; pod respiratorem jest 84 chorych – poinformowało w piątek rano Ministerstwo Zdrowia.

 

ZOBACZ: Koronawirus. Najnowsze informacje z Polski i świata [RELACJA]

 

Resort podał też, że kwarantanną objętych jest 103,351 tys. osób, a nadzorem sanitarno-epidemiologicznym 8902.

 

 

Lista stref "żółtych" i "czerwonych"

 

Na nowej liście stref "żółtych" i "czerwonych", które objęte są dodatkowymi obostrzeniami znajduje się 19 powiatów - ogłosił wiceminister zdrowia Waldemar Kraska. Uściślił, że niektóre powiaty opuściły strefę "żółtą", a inne do niej weszły. Kraków, Koszalin i Katowice zostały objęte alertem.

 

ZOBACZ: Nowa lista stref "żółtych" i "czerwonych". Alertem objęto kilka miast

 

Na nowej liście w strefie "czerwonej" znalazły się powiaty: wieluński, nowosądecki, rybnicki, lipski, nowotarski oraz Nowy Sącz i Rybnik. 

 

Strefa "żółta" obejmuje powiaty: tatrzański, ostrzeszowski, ostrowski, pajęczański, łowicki, przemyski, pszczyński, jarosławski, radziejowski oraz Ruda Śląska, Żory i Biała Podlaska.  

 

Zmiany w powiatach, które znalazły się na liście, będą obowiązywać od piątku. 

pgo/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie