Lalki erotyczne przypominające dzieci w ofercie Amazona

Świat
Lalki erotyczne przypominające dzieci w ofercie Amazona
amazon.fr
Amazon France wycofał ze swoich witryn lalki erotyczne przypominające dzieci

Stowarzyszenie walczące z przemocą wobec dzieci zaalarmowało w weekend, że Amazon France "sprzedaje lalki erotyczne dla pedofilów" na swoich witrynach. Firma poinformowała w poniedziałek o ich wycofaniu.

Amazon France wycofał ze swoich witryn lalki erotyczne przypominające dzieci - ogłosił w poniedziałek sekretarz stanu ds. dzieci i rodzin Adrien Taquet.

 

ZOBACZ: Skandal pedofilski w Niemczech. Nawet 30 tys. podejrzanych osób

 

"Walka z przestępstwami wobec dzieci w naszym społeczeństwie jest obowiązkiem każdego z nas" - stwierdził Taquet, który planuje powołać niezależną komisję ds. przemocy seksualnej wobec dzieci.

Były dostępne w ofercie Amazon France

"Ochrona dzieci i młodzieży jest dla nas priorytetem" - napisał Amazon France w oświadczeniu przesłanym AFP.

 

"Wszyscy partnerzy i dostawcy są zobowiązani do przestrzegania naszych zasad sprzedaży, a każde naruszenie będzie skutkować zastosowaniem odpowiednich działań, które obejmują między innymi usunięcie konta dostawcy" – poinformowała firma.

 

ZOBACZ: 50-letni pedofil w rękach policji. Do mieszkania zwabił dziewczynkę słodyczami

 

Międzynarodowe stowarzyszenie ofiar kazirodztwa (AIVI) zaalarmowało w sobotę na swoim koncie na Twitterze o "pedofilskich lalkach erotycznych, które wyglądają jak małe dziecko" dostępnych w sprzedaży na witrynach Amazon France. Francuski kodeks karny zabrania tworzenia wizerunków osób małoletnich o charakterze pornograficznym.

ms/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie