Udawał nastolatkę, trafił na pedofila. Policjanci przygotowali zasadzkę

Polska
Udawał nastolatkę, trafił na pedofila. Policjanci przygotowali zasadzkę
Podkarpacka policja
45-letni pedofil (z prawej) trafił do policyjnego aresztu

Mieszkaniec Podkarpacia udawał na internetowym chacie 14-latkę. Do "dziewczynki" zaczął pisać starszy mężczyzna, który złożył jej propozycje seksualne. Internauta powiadomił policję, która przygotowała zasadzkę. 45-latek został zatrzymany, a potem trafił do policyjnego aresztu.

Kilka dni temu funkcjonariusze wydziału kryminalnego przeworskiej komendy policji zostali powiadomieni przez mieszkańca Podkarpacia, że namierzył w sieci pedofila.

 

Wyjaśnił, że zalogował się na czacie jako 14-latka. Wtedy nawiązał z nim kontakt mężczyzna, który zaczął składać "dziewczynce" propozycje seksualne i dążył do spotkania.

 

Przyszli policjanci, a nie nastolatka

 

Rzekoma nastolatka umówiła się z pedofilem w rejonie dworca PKP przy ul. Lubomirskich w Przeworsku. Wtedy o sprawie dowiedziała się policja. Funkcjonariusze przygotowali zasadzkę.

 

ZOBACZ: 50-letni pedofil w rękach policji. Do mieszkania zwabił dziewczynkę słodyczami

 

"Zamiast dziewczynki w wyznaczonym miejscu czekali policjanci. 45-letni mieszkaniec powiatu brzozowskiego został zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu" – przekazała policja.

 

Policja apeluje do rodziców

 

Mężczyzna usłyszał zarzuty składania propozycji seksualnych nieletniej, a prokurator zdecydował objąć go policyjnym dozorem. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

 

Policja zaapelowała do rodziców, aby kontrolowali treści przeglądane w internecie przez swoje dzieci i uświadamiali im, jakie zagrożenia mogą tam na nich czyhać.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie