Zawał na drodze. Dramatyczne nagranie z autostrady A4

Moto
Zawał na drodze. Dramatyczne nagranie z autostrady A4
Stop Cham
Kierowca zasłabł za kierownicą

Na autostradzie kierowca jechał od barierki do barierki. To sceny ze Śląska, gdzie 66-letni kierowca dostał zawału podczas prowadzenia pojazdu. Co dziesiąty wypadek w Polsce spowodowany jest zmęczeniem lub zaśnięciem kierowcy - w pełnym słońcu, w wirze wakacyjnych wyjazdów o to nietrudno.

Autostrada A4 na wysokości Katowic - za kierownicą srebrnego audi 66-letni mężczyzna. Na razie nie wiadomo, co spowodowało nagły atak serca. Wiadomo, że świeciło ostre słońce, a temperatura dochodziła do trzydziestu stopni.

 

- Paradoksalnie do wielu wypadków dochodzi właśnie przy dobrej, ładnej pogodzie, bowiem kierowcom wydaje się, że mogą sobie na więcej pozwolić – mówi kom. Dawid Marciniak z Komendy Głównej Policji.

 

Od barierki do barierki

 

W tej sytuacji to "więcej" było najprawdopodobniej przecenieniem stanu zdrowia i prowadzenie samochodu mimo upalnej pogody.

 

ZOBACZ: Wypadek z udziałem cysterny. Zginął młody kierowca [ZDJĘCIA]

 

Na nagraniu widać jak auto "odbija się" od barierki po prawej stronie trasy, a następnie przecina pasy drogi, po czym uderza w niego inny pojazd. Później samochód znów przecina pasy i uderza czołowo w bariery po prawej stronie. W tym momencie pojazd zatrzymał się.  

 

 

To jeden z tysięcy wypadków, jakie tego lata wydarzyły się na polskich drogach. Według policyjnych statystyk, od początku wakacji wydarzyło sie aż 231 wypadków ze skutkiem śmiertelnym. Policyjna mapa aktualizowana jest każdego dnia.

 

- Nie każdy z nas jest super rajdowcem, chociaż każdy z nas się za super rajdowca uważa i to niestety widać na drodze – uważa Dariusz Nowak, były policjant.

 

Wypadek z udziałem karetki

 

Powody od lat te same: zbyt duża prędkość, nieuwaga, przecenianie umiejętności. W niedzielnym wypadku w Krakowie z udziałem karetki pogotowia ranny został dziesięcioletni chłopiec.

 

ZOBACZ: Pijana matka miała 3,5 promila. Z dziećmi w wieku 5 i 6 lat spowodowała wypadek [ZDJĘCIA]

 

- Ustalono, że winę za powyższe zdarzenie drogowe ponosi kierujący karetką pogotowia i na niego nałożono mandat karny za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym – mówi asp. sztab. Magdalena Szarota z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie.   

 

ZOBACZ: Kierowca w Luksemburgu miał zawał. Pomogli polscy policjanci

 

Policjanci w te wakacje prowadzą kampanię, w której znane osoby komentują niebezpieczne zachowania na drodze.

 

WIDEO: materiał Roberta Gusty o wypadkach na polskich drogach

  

 

Funkcjonariusze liczą na to, że takie apele trafią do wyobraźni kierowców i wakacyjna podróż z południa kraju nad upragnione morze nie zakończy się tragicznie.

Robert Gusta/luq/ Wydarzenia, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie