Jechał na rowerze drogą ekspresową. Był poszukiwany

Polska
Jechał na rowerze drogą ekspresową. Był poszukiwany
KMP w Bielsku-Białej
Mężczyzna stwarzał poważne zagrożenie dla siebie oraz innych kierowców

Policjanci z grupy Speed zatrzymali mężczyznę, który wybrał się na przejażdżkę rowerową drogą ekspresową S1 w Bielsku-Białej. 42-latek ryzykował własnym życiem. Każde przejeżdżające obok niego auto mogło doprowadzić do poważnego wypadku. W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna był poszukiwany.

42-letni rowerzysta w czwartek wybrał się na wycieczkę drogą ekspresową S1. Niecodzienny widok zainteresował kierowców, którzy powiadomili o zdarzeniu policję.

 

Ponieważ dopuszczalna prędkość pojazdów na drogach ekspresowych to 120 km/h, mężczyzna stwarzał poważne zagrożenie dla siebie oraz innych użytkowników drogi.

 

ZOBACZ: Starosta potrącony, gdy jechał rowerem do pracy. Sprawca uciekł

 

Rowerzysta został zatrzymany do kontroli. Mężczyzna tłumaczył policjantom, że jedzie do Zakopanego, nie zna tego terenu i taką drogę wskazała mu nawigacja.

 

 

W trakcie legitymowania okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany. 42-latek trafił na komisariat. Po wpłaceniu grzywny został zwolniony.

 

Za jazdę rowerem po drodze ekspresowej został ukarany mandatem karnym. 

 

ZOBACZ: Wypadek w Małopolsce. Nie żyje 14-letni rowerzysta

 

Policjanci przypominają, że rowerzyści nie mogą korzystać z dróg ekspresowych i autostrad. Dotyczy to także przypadku poruszania się przez cyklistę jedynie pasem awaryjnym lub poboczem. Mandat za tego typu wykroczenie wynosi 250 zł.

dk/zdr/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie