Pijana matka miała 3,5 promila. Z dziećmi w wieku 5 i 6 lat spowodowała wypadek [ZDJĘCIA]

Polska
Pijana matka miała 3,5 promila. Z dziećmi w wieku 5 i 6 lat spowodowała wypadek [ZDJĘCIA]
Lubelska policja
Pijana kobieta wioząc dzieci w wieku 5 i 6 lat doprowadziła do zderzenia.

38-letnia mieszkanka gminy Borki doprowadziła w Paszkach Małych (woj. lubelskie) na drodze krajowej nr 19 do zderzenia z samochodem marki Volkswagen Polo. Okazało się, że sprawczyni, kierująca samochodem osobowym Renault Espace, jest kompletnie pijana. W jej aucie w chwili zderzenia siedziały dzieci w wieku 5 i 6 lat.

Do wypadku doszło w sobotę około godz. 17:30.

 

Prawdopodobną przyczyną zderzenia było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznała 48-letnia kierująca volkswagenem i pasażerki, które z nią podróżowały. Policjanci sprawdzili, że poszkodowana była trzeźwa. Wszystkie poszkodowane kobiety trafiły do szpitala. Pasażerka Volkswagena Polo odniosła ciężkie obrażenia, ale jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. 

 

W zderzeniu ucierpiały pasażerki z volkswagena.Lubelska policja
W zderzeniu ucierpiały pasażerki z volkswagena.

 

38-latka, u której stwierdzono ponad 3,5 promila alkoholu, została zatrzymana i będzie odpowiadać przed sądem. Jak informuje reporterka Polsat News Monika Sawka kobiecie zostaną postawione zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu, spowodowanie wypadku i narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia dzieci. 

 

WIDEO: relacja reporterki Polsat News Moniki Sawki 

  

 

Grozi jej kara do 5 lat więzienia, nie została jeszcze przesłuchana. Trzeźwieje w areszcie. Funkcjonariusze przekazali informację o wypadku do Sądu Rodzinnego i Nieletnich.

 

Samochody zostały poważnie uszkodzone.Lubelska policja
Samochody zostały poważnie uszkodzone.

 

hlk/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie