Wypadek z udziałem cysterny. Zginął młody kierowca [ZDJĘCIA]

Polska
Wypadek z udziałem cysterny. Zginął młody kierowca [ZDJĘCIA]
Policja Olsztyn
Tragiczny wypadek na dk 16

Kierowca osobowego opla na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się czołowo z pojazdem ciężarowym ciągnącym przyczepę z cysterną. Kierowca auta osobowego poniósł śmierć na miejscu. Droga krajowa nr 16 w pobliżu Rzecka w gminie Biskupiec (woj. warmińsko-mazurskie) została zablokowana.

Około godziny 6:30 na drodze krajowej nr 16 na wysokości m. Rzeck doszło do wypadku dwóch aut - ciężarowego dafa i osobowego opla, w wyniku którego śmierć na miejscu poniósł 20-letni kierowca samochodu osobowego. 53-letni mężczyzna siedzący za kierownicą tira trafił do szpitala.

 

ZOBACZ: Motocykl zderzył się z samochodem. Dwie osoby nie żyją

 

Policja Olsztyn

 

 

Cysterna jechała bez ładunku. Okoliczności i przyczyny zdarzenia wyjaśnia policja pod nadzorem prokuratora.

 

Użyto specjalistycznego sprzętu

 

Na miejscu zdarzenia pracują służby ratunkowe, m.in. policja, straż pożarna oraz funkcjonariusze Inspekcji Transportu Drogowego. W czynnościach uczestniczy również prokurator, a także policyjny technik kryminalistyki.

 

ZOBACZ: Szalejów Górny: wypadek na drodze krajowej nr 8. Ponad 10 rannych, w tym dzieci

 

Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący osobowym oplem, który jechał w kierunku Biskupca, na prostym odcinku drogi zaczął w pewnym momencie zjeżdżać na przeciwną stronę jezdni, po której w kierunku Olsztyna poruszał się ciężarowy daf z cysterną.

 

Policja Olsztyn

 

 

Jak ustalili pracujący na miejscu policjanci, kierowca ciężarowego dafa w celu uniknięcia zderzenia używał świateł drogowych oraz sygnału dźwiękowego - zjechał również maksymalnie do prawej krawędzi jezdni, lecz mimo to nie udało mu się uniknąć zderzenia z nadjeżdżającym z przeciwka oplem.

 

ZOBACZ: Pijany traktorzysta spowodował wypadek. Ciągnik rozleciał się na części

 

53-letni kierowca pojazdu ciężarowego w chwili zdarzenia był trzeźwy.

 

Policja Olsztyn

 

 

Droga w miejscu zdarzenia została całkowicie zablokowana. Utrudnienia potrwać mają przez kilka godzin. Do usunięcia z drogi uszkodzonych pojazdów niezbędne będzie wykorzystanie specjalistycznego sprzętu ratownictwa drogowego.

 

Policjanci wyznaczyli objazdy.

msl/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie