"Gotowy do pracy zawsze i wszędzie". Kazimierz Marcinkiewicz szuka "nowych wyzwań"

Polska
"Gotowy do pracy zawsze i wszędzie". Kazimierz Marcinkiewicz szuka "nowych wyzwań"
Polsat News
Były premier Kazimierz Marcinkiewicz szuka pracy.

"Jestem 60-latkiem z dużym doświadczeniem zawodowym. Mam nadzieję, że przede mną co najmniej dziesięć lat produktywnej aktywności zawodowej" - pisze na portalu Linkedin Kazimierz Marcinkiewicz. Były premier streścił przebieg swojej kariery i zdobyte wykształcenie. "Szukam nowych wyzwań" - przyznał.

"Prowadzisz bardzo dynamiczny biznes zarówno w Polsce, jak i na świecie? Może jest jakieś ciekawe miejsce dla człowieka z tak ogromną wiedzą jak moja?" - pyta były premier.

 

Gdzie pracował Marcinkiewicz?

 

Marcinkiewicz przypomina, że ma doświadczenie w pracy dla dużych instytucji finansowych, takich jak Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju (EBOR), jeden z największych banków inwestycyjnych Goldman Sachs czy fundusz EQT oraz w pełnieniu wieloletniej służby publicznej na najwyższych szczeblach administracji.

 

ZOBACZ: "Mam tego dość". Marcinkiewicz pisze o "stalkerce" i odchodzi z życia publicznego

 

"Uczyłem się przez całe życie. Studiowałem fizykę na Uniwersytecie Wrocławskim, administrację na Uniwersytecie A. Mickiewicza oraz ekonomię na Uniwersytecie Szczecińskim. Brałem również udział w wielu międzynarodowych programach: na Uniwersytecie w Sheffield oraz w International Visitors Program w USA oraz  Advanced Management Program w IESE Business School w Barcelonie" - wymienia były premier. 

 

"Silnie zmotywowany, niezwykle elastyczny"


Zapewnił, że jego doświadczenie, biegłość w stosowaniu nowoczesnych technik, łatwość w nawiązywaniu kontaktów oraz umiejętność pracy zespołowej sprawiają, że jest w stanie zarządzać lub nadzorować działalność lub doradzać menedżerom. "Co więcej, jestem silnie zmotywowany, niezwykle elastyczny i w pełni dostępny, więc jestem gotowy do pracy zawsze i wszędzie tam, gdzie byłoby to konieczne" - zapewnia Marcinkiewicz.

 

ZOBACZ: Były premier Kazimierz Marcinkiewicz usłyszał zarzut

 

Zrezygnował z życia publicznego

 

W lipcu ubiegłego roku Kazimierz Marcinkiewicz zrezygnował "z udziału w jakichkolwiek formach życia publicznego" po "ataku mojej stalkerki na mnie przy użyciu mediów". "W celu obrony siebie i rodziny podjąłem decyzję o odejściu z życia publicznego i stania się osobą stricte prywatną" - napisał wówczas w mediach społecznościowych były premier Kazimierz Marcinkiewicz.

 

Jak mówił w czerwcu w rozmowie z dziennikiem "Fakt", ma problemy ze spłacaniem alimentów byłej żonie, ponieważ od dwóch lat nie może znaleźć pracy. Pod koniec ubiegłego roku Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała przeciwko niemu do Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy akt oskarżenia.

 

Kazimierz Marcinkiewicz pełnił funkcję premiera od 31 października 2005 r. do 14 lipca 2006 r.

msl/prz/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie