Były premier Kazimierz Marcinkiewicz usłyszał zarzut

Polska
Były premier Kazimierz Marcinkiewicz usłyszał zarzut
Polsat News

Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut uchylenia się od obowiązku alimentacyjnego - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński na łamach piątkowego wydania "Super Expressu". Chodzi o byłego premiera Kazimierza Marcinkiewicza.

Według ustaleń "Super Expressu" były premier został w czwartek przesłuchany przez prokuraturę w związku z niepłaceniem alimentów byłej żonie Izabeli Olechowicz-Marcinkiewicz. "Jego dług to ponad 100 tys. zł. Teraz grozi mu do dwóch lat odsiadki" - czytamy w dzienniku.

 

"Dochodzenie jest w toku. Prokurator ogłosił podejrzanemu zarzut uchylenia się od obowiązku alimentacyjnego (...) i narażenia przez to pokrzywdzonej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych. Podejrzany nie przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia" - poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie Łukasz Łapczyński.

 

Jak przypomina gazeta małżeństwo uzyskało prawomocny rozwód w październiku 2018r. Polityk zobowiązany jest do wypłacania byłej żonie 4 tys. zł alimentów miesięcznie.

 

W rozmowie z polsatnews.pl były premier zgodził się na publikację jego nazwiska i wizerunku.

bas/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie