Rozbicie grupy handlującej dopalaczami. Mieli sprzedać nawet 50 kg narkotyków

Polska
Rozbicie grupy handlującej dopalaczami. Mieli sprzedać nawet 50 kg narkotyków
CBŚP

Policjanci z CBŚP zatrzymali grupę, która handlowała dopalaczami dostarczając je przez sklepy internetowe i kurierów. Zatrzymano siedem osób, które łącznie mogły rozprowadzić około 50 kilogramów substancji odurzających w całym kraju. Zatrzymanych doprowadzono do Prokuratury Okręgowej w Tarnobrzegu - poinformowała Prokuratura Krajowa.

Funkcjonariusze CBŚP przejęli kilkadziesiąt paczek zawierających substancje, które są obecnie badane przez ekspertów. Około 50 kg dopalaczy zostało rozprowadzonych przez sklepy internetowe i przy wykorzystaniu firm kurierskich.

 

Sprzedaż w internecie 

 

Grupa działała w całej Polsce - podała nadkom. Iwona Jurkiewicz, rzeczniczka CBŚP. Z kolei rzeczniczka Prokuratury Krajowej Ewa Bialik poinformowała, że śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Tarnobrzegu, zaś podejrzanych jest łącznie dziewięcioro.

 

ZOBACZ: Wypadek podczas akcji CBŚP w Warszawie

 

Z ustaleń śledczych wynika, że grupa działała w latach 2016 – 2019 na terenie niemal całego kraju. Sprzedaż środków odurzających odbywać się miała za pomocą sklepów internetowych oraz przy wykorzystaniu firm kurierskich.

 

- W ostatnim czasie policjanci CBŚP z Rzeszowa przy wsparciu funkcjonariuszy z zarządów CBŚP w Kielcach i Gdańsku, przeprowadzili akcję na terenie województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i pomorskiego. Wówczas to zatrzymano 7 osób w wieku od 25 do 39 lat, mieszkańców Warszawy, Trójmiasta i kilku miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego - podała Jurkiewicz.

 

Grupa mogła rozprowadzić nawet 50 kg środków odurzających
Grupa mogła rozprowadzić nawet 50 kg środków odurzających

Ze wstępnych szacunków policjantów CBŚP wynika, że w okresie działania grupy, jej członkowie mogli rozprowadzić w ten sposób ok. 50 kg dopalaczy.

 

Skoordynowana akcja policji 

 

Policjanci CBŚP z Rzeszowa przy wsparciu funkcjonariuszy CBŚP z Kielc i Gdańska, przeprowadzili akcję na terenie województw mazowieckiego, świętokrzyskiego i pomorskiego.

 

Narkotyki miał być sprzedawane w internecie
Narkotyki miały być sprzedawane w internecie

W czasie skoordynowanych działań zatrzymano 7 osób w wieku od 25 do 39 lat. Są to mieszkańcy Warszawy, Trójmiasta i kilku miejscowości na terenie województwa świętokrzyskiego.

 

ZOBACZ: Milion nielegalnych papierosów w dobę. CBŚP rozbiło grupę przestępczą

 

Ponadto funkcjonariusze zabezpieczyli amfetaminę, a także sprzęt elektroniczny, w tym komputery i telefony.

 

Zyski w granicach 1,4 mln zł

 

Zatrzymani usłyszeli 17 zarzutów, m.in. dotyczących udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, wprowadzenia do obrotu znacznych ilości dopalaczy, a czterem osobom przedstawiono zarzut prania pieniędzy.

 

Jak podkreślają śledczy sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania.

 

WIDEO: Doprowadzenie podejrzanych do prokuratury

  

ZOBACZ: Zatrważające dane policji. Prawie 19 tys. kierowców straciło prawo jazdy

 

Dwie osoby decyzją sądu zostały tymczasowo aresztowane. Grupa na przestępczej działalności mogła zarobić prawie 1,4 mln zł, jednak dokładna kwota jest cały czas ustalana.

laf/hlk/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie