Nie tylko Andrzej Duda. Znane "ofiary" rosyjskich youtuberów

Polska
Nie tylko Andrzej Duda. Znane "ofiary" rosyjskich youtuberów
Polsat News
Andrzej Duda nie był jedynym politykiem nabranym przez Rosjan

Dwójka rosyjskich pranksterów Vovan and Lexus słynie z robienia żartów znanym osobom. Andrzej Duda nie był pierwszym politykiem, który został "wkręcony" przez Rosjan. Wcześniej dodzwonili się m.in. do księcia Harry'ego i prezydenta Francji Emmanuela Macrona.

Rosyjscy youtuberzy Alexei Stolyarov and Vladimir Kuznetsov, kryjący się pod pseudonimami Vovan and Lexus, znani są z robienia żartów ze światowych polityków. We wtorek ich celem stał się Andrzej Duda. 

 

W Polsce, zdaniem polityków i ekspertów, zawiodła administracja prezydencka. Opozycja domaga się wyciągnięcia konsekwencji do ministra Krzysztofa Szczerskiego.

 

Królewski żart

 

Polski prezydent nie był jednak pierwszą ofiarą rosyjskich pranksterów. Wcześniej udało im się "wkręcić" księcia Harry'ego. przedstawiciel brytyjskiej rodziny królewskiej był przekonany, że rozmawia z aktywistką klimatyczną Gretą Thunberg i jej ojcem. I to dwukrotnie. 

 

ZOBACZ: Żart z prezydenta. Pałac potwierdza autentyczność rozmowy z Rosjanami i "uruchamia służby"

 

Pałac Buckingham oficjalnie nie odniósł się do sprawy. Żart był szeroko komentowany w Anglii, dlatego że rozmowy przeprowadzono i opublikowano w czasie, kiedy książę i księżna Sussex zdecydowali się zrzec królewskich obowiązków. 

 

Rozmowa prezydentów 

 

Żartownisie dodzwonili się także do Pałacu Elizejskiego w Paryżu by tam porozmawiać z Emmanuelem Macronem, przedstawiając się jako ukraiński prezydent-elekt Wołodymyr Zełenski.

 

ZOBACZ: Prezydent skomentował żart rosyjskich youtuberów

 

Administracja francuskiego prezydenta, podobnie jak Kancelaria Prezydenta Polski, nie wykryła zagrożenia i rozmowa się odbyła. Prezydent Francji gratulował Zełenskiemu wygranej i wysokiego wyniku.

 

ZOBACZ: Rozmowa Prezydenta z youtuberami. "Kompromitacja służb"

 

Prezydenci rozmawiali także o wizji prezydentury Zełenskiego. Pranksterzy przedstawiali kontrowersyjne polityczne pomysły, a Macron zapewniał o swoim wsparciu dla prezydenta-elekta.

 

Damskie pogaduchy

 

Kolejną ze znanych ofiar pranksterów była popularna wśród nastolatków wokalistka Billie Eilish. Rosjanie ponownie podszyli się pod aktywistkę Gretę Thunberg.

 

Rozmowa dotyczyć miała miedzy innymi porad związkowych. 

 

ZOBACZ: Prezydent nabrany przez rosyjskich pranksterów. "Jeśli tak, trzeba wyciągnąć konsekwencje"

 

Rosjanie dzwonili także do amerykańskich senatorów Johna McCaina i Lindsey'a Grahama, piosenkarza Eltona Johna i szefa NATO Jensa Stoltenberga.

 

laf/ PAP, polsatnews.pl, BBC, sputnik
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie