Gdzie jest program Rafała Trzaskowskiego? Budka odpowiada

Polska
Gdzie jest program Rafała Trzaskowskiego? Budka odpowiada
Polsat News
Borys Budka był pytany w "Graffiti" o program Rafała Trzaskowskiego

- Nie wybieramy dzisiaj premiera Rzeczpospolitej, nie wybieramy partii politycznej, która będzie wprowadzać określony program. Wybieramy głowę państwa, która ma określone kompetencje - mówił w "Graffiti" Borys Budka, na pytanie, czy kandydat KO na prezydenta zaprezentuje swój program wyborczy.

Prowadzący "Graffiti" Piotr Witwicki zwracał uwagę, że sympatycy Szymona Hołowni "zasypują" media społecznościowe pytaniami "gdzie jest program Rafała Trzaskowskiego?". Budka zapewnił, że Polacy w najbliższych wyborach wyłonią prezydenta, który ma "określone kompetencje".

 

"Kompleksowa wizja Polski"

 

- W ramach tych kompetencji Rafał Trzaskowski pokazuje określone bloki, którymi jako prezydent będzie się zajmował w sposób przemyślany i zaplanowany. Natomiast nie jesteśmy po to, by zajmować się naszymi konkurentami politycznymi - mówił Budka dodając, że "trzyma kciuki za każdego kandydata opozycji", bo "bardzo ważna jest mobilizacja".

 

ZOBACZ: Budka: Duda zawsze będzie "zlepiony" z Kaczyńskim

 

- Rafał Trzaskowski po kolei pokazuje poszczególne, kompleksowe elementy swojego programu. Mówił o polityce zagranicznej, o kwestiach związanych z inwestycjami lokalnymi, z samorządem, z kwestiami niższych podatków. Natomiast Rafał Trzaskowski, jako doświadczony polityk wie, że to jest wyścig prezydencki - dodawał przewodniczący PO.

 

Budka dodawał, że "cegiełki, które Trzaskowski dokłada każdego dnia", składają się na "kompleksową wizję Polski". - Natomiast prezydent, żeby mógł realizować ten program, to potrzebuje większości parlamentarnej. Obiecuję państwu, że zrobimy wszystko po wygranej Rafała Trzaskowskiego, by większość parlamentarną zbudować -  mówił lider KO.

bas/prz/ Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie