Wyłudzili od seniorki ponad 20 tys. zł. Gdy wkroczyła policja, zaczął się pościg

Polska
Wyłudzili od seniorki ponad 20 tys. zł. Gdy wkroczyła policja, zaczął się pościg
Komenda Rejonowa Policji IV

W policyjną zasadzkę wpadło dwóch mężczyzn, którzy metodą "na policjanta" oszukali 80-latkę. Gdy zorientowali się, że funkcjonariusze wiedzą o ich planie, próbowali uciec z wyłudzonymi 23 tysiącami złotych. Funkcjonariuszom udało się jednak ich złapać, chociaż jeden z nich odjeżdżał już autem. Jeden z nich odpowie także za posiadanie narkotyków.

Do 80-letniej kobiety mieszkającej w stolicy zadzwonił mężczyzna podający się za policjanta. - Przekonywał ją, że rozpracowuje zorganizowaną grupę przestępczą i prosił, aby mu w tym pomóc. Ta pomoc miała polegać na przekazaniu gotówki. Jak wyjaśniał swojej rozmówczyni, dzięki temu policjanci będą mogli zatrzymać prawdziwych przestępców oszukujących starsze osoby – mówiła kom. Marta Sulowska z komendy policji na warszawskiej Woli.

 

ZOBACZ: Więcej kontroli podczas długiego weekendu. Wykorzystane zostaną nowe radiowozy

 

Seniorka przekonana, że pomaga funkcjonariuszom poszła się do banku, gdzie dostała kredyt. W tym czasie wolscy policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu uzyskali informację, że przy ulicy Żywnego może dojść do przekazania pieniędzy oszustom. Zorganizowali tam zasadzkę.

 

WIDEO: Akcja policji. Złapali oszustów, którzy wyłudzili od seniorki 23 tys. złotych

 

  

 

Uciekał z gotówką w ręku

 

Po godz. 13 w miejsce wskazane przez oszustów przyszła 80-latka, która przekazała im gotówkę. - Do akcji wkroczyli wolscy operacyjni. Jeden z mężczyzn próbował ratować się ucieczką. W ręku trzymał ponad 23 tysiące zł. Mężczyzna został obezwładniony i zatrzymany, a pieniądze zostały w całości odzyskane – powiedziała Sulowska.

 

Wspólnik zatrzymanego próbował odjechać audi, ale policja mu to uniemożliwiła. Obaj mężczyźni zostali doprowadzeni do komendy i usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa. Sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące.

 

ZOBACZ: Spore zmiany w policji i innych służbach. Rząd przyjął ustawę o dodatkach dla "mundurówki"

 

Podczas przeszukania mieszkania należącego do jednego z nich, policjanci zabezpieczyli kilka tabletek substancji psychotropowej. Właściciel odpowie dodatkowo za posiadanie narkotyków. Funkcjonariusze ustalili również, że drugi z zatrzymanych był notowany za podobne przestępstwa oraz za udział w zorganizowanej grupie przestępczej. 

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie