Hołownia odpali "bombę". "Wszystkie dudabusy i tuskobusy mogą się schować"

Polska
Hołownia odpali "bombę". "Wszystkie dudabusy i tuskobusy mogą się schować"
Polsat News
Szymon Hołownia w studiu Polsat News

- Jutro ruszymy w Polskę, ale w taki sposób, że wszystkie dudabusy i tuskobusy mogą się schować. Ta trasa skończy się dopiero w dniu wyborów - powiedział w "Gościu Wydarzeń" Szymon Hołownia, pytany o szczegóły "politycznej bomby", jaką ma jutro odpalić.

Odpalenie "bomby" zapowiedział sztab Hołowni. Kandydat na prezydenta nie chciał zdradzić, czym dokładnie ruszy jutro w Polskę. - Musimy poczekać do soboty - wyjaśnił.

 

Gość Doroty Gawryluk dodał, że trasa, w którą wyruszy zakończy się dopiero w dniu wyborów. (...) - Słyszałem już poważnych ludzi, że nie mam szans być powyżej szóstego miejsca. Kładę to między bajki - tłumaczył. 

 

ZOBACZ: Covid-19 nadal groźny. Przybyło chorych i zmarłych. Nowe liczby z Ministerstwa Zdrowia

 

"Trzeba łowić tam, gdzie nikt nie łowi"

 

Hołownia zapowiedział, że przedstawi nowy model komunikacji z wyborcami. - Już wiem, że nie jest sensowną strategią wpływanie na łowiska, gdzie ktoś już intensywnie wyławia. Trzeba pójść tam, gdzie nikt nie łowi. (…) Nasze wyniki są mniej więcej na tym samym poziomie, co były przed pojawieniem się Rafała Trzaskowskiego - ocenił.

 

Bezpartyjny kandydat podkreślił, że zadaniem jego sztabu jest na dziś "budowa kolejnych 10 punktów procentowych". - To wielkie wyzwanie, ale wierzę, że mi się uda. (…) Trudno dziś walczyć o zwolenników Trzaskowskiego. Oni są zmobilizowani i uwierzyli w to, że kandydat partii tak ogranej może być nową jakością i świeżością - tłumaczył. - Dla mnie największym wyzwaniem jest zmobilizowanie rozczarowanych PO-PiS-em - dodał.


WIDEO: Cała rozmowa z Szymonem Hołownią w "Gościu Wydarzeń"

 

  

 

Hołownia mówił, że chce jednak zwrócić uwagę rozczarowanych wyborców Andrzeja Dudy. - Mam plan, rozpisany na każdy dzień. (…) W niedzielę będę tam, gdzie prezydent Duda zdobył 95 procent w roku 2015. Bardzo się cieszę na to spotkanie - zaznaczył.

 

- Nie gram pod ekspertów. Mam przed sobą najbardziej intensywne trzy tygodnie mojego życia i zamierzam je co do sekundy wykorzystać - dodał.

 

ZOBACZ: Samorządowcy w niebezpieczeństwie? Czesi wydalili rosyjskich dyplomatów

 

W Sejmie doszło do ustawki?

 

Hołownia mianem "ustawki" ocenił czwartkowe wydarzenia z Sejmu. – Oni jedni drugich potrzebują do swojego istnienia. (…) Świetnie, że się biją o Polskę, ale gdybym wierzył, że Polska składa się z tych dwóch walców, to nie szedłbym do tego wyścigu – zaznaczył.

 

- Do 10 maja prowadziliśmy kampanię, w której byliśmy na drugim miejscu. Mieliśmy okres na wystartowanie. Partie mogą wydawać pieniądze, mają struktury. Ja nie podmienię kandydata. My od jutra startujemy z nową kampanią, ocenimy ją w wieczór wyborczy – zaznaczył.

 

Bezpartyjny kandydat został też zapytany o słowa Rafała Trzaskowskiego, który zapowiedział, że "będzie wypalał żelazem" to, co wprowadził PiS.  – Malownicze porównanie, ale uważam, że dziś także wyborcy, którzy zagłosowali na PiS i Andrzeja Dudę, zasługują na to, by mieć poczucie, że nie będzie na nich dokonywana zemsta, że nie będą wypalani żywym ogniem. Uważałbym z takimi porównaniami, bo to nie jest wojna z ludźmi, ale z politycznym systemem – tłumaczył.

 

"Ułaskawienie Śpiewaka to dobra decyzja"

 

Hołownia komentował też decyzję prezydenta o ułaskawieniu Jana Śpiewaka: - Uważam, że on przesadził w tej wypowiedzi, ale decyzja o ułaskawieniu jest dobra. To, co działo się wokół reprywatyzacji woła o pomstę do nieba. (…) Jest olbrzymi problem z reprywatyzacją – podkreślił. W ocenie gościa Doroty Gawryluk także rząd PiS nie zrobił nic z tym problemem. – Złożę ustawę o powołaniu sądów pierwszego kontaktu. (...) System trzeba odetkać - tłumaczył.

 

ZOBACZ: Prezydent o ułaskawieniu Śpiewaka: Nie może być tak, że młody człowiek przegrywa z elitami

 

Kampania przed wyborami prezydenckimi zaplanowanymi na 28 czerwca nabiera tempa. Kandydaci odbywają kolejne spotkania z wyborcami i zgłaszają swoje postulaty dotyczące życia publicznego w Polsce. Więcej o ich aktywności tutaj.

maf/ml/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie