Protest przed Trójką. "Murem za Niedźwiedziem"

Kultura
Protest przed Trójką. "Murem za Niedźwiedziem"
PAP/Mateusz Marek
W piątek po godzinie 19:00 przed siedzibą Trójki rozpoczął się protest fanów rozgłośni

Transparenty, piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" puszczana z samochodów oraz dziennikarze i słuchacze w maseczkach - tak wyglądał piątkowy protest przed siedzibą radiowej Trójki. Fani rozgłośni spotkali się o 19:07 na znak solidarności z Markiem Niedźwieckim, który w piątki o tej porze rozpoczynał kolejne notowania Listy Przebojów.

Audycja została zawieszona do odwołania. Taką informację opublikowano na stronie rozgłośni.

 

Zawieszenie z "szacunku do słuchaczy"


"Informujemy, że piątkowe audycje Listy Przebojów Trójki zostają zawieszone. Czynimy tak z szacunku dla słuchaczy i wszystkich prowadzących ten kultowy program, a przede wszystkim dla Marka Niedźwieckiego, który zdecydował się zakończyć współpracę z Programem 3 Polskiego Radia" - czytamy w oświadczeniu.

 

ZOBACZ: Prezydent zabrał głos ws. Trójki. "To żenujące, ogromny niesmak"


W piątek po godzinie 19:00 na antenie pojawiły się utwory dobrze znane trójkowym słuchaczom. Nie zabrakło m.in. "Nie pytaj o Polskę" czy "Arahji". Nikt nie pojawił się przed mikrofonem.


1999. notowanie zakończone w piątek o 12:00 opublikowano na stronie Listy przebojów. Numerem jeden została piosenka "Twój ból jest lepszy niż mój" Kazika Staszewskiego. To od ubiegłotygodniowego posądzenia Marka Niedźwieckiego o sfałszowanie wyników głosowania (znalzała się ona na pierwszy miejscu) rozpoczęła się fala odejść dziennikarzy związanych z Trójką od lat.


Protest sympatyków rozgłośni


Przy Myśliwieckiej (siedzibie radiowej Trójki) w piątek, w godzinę rozpoczęcia Listy Przebojów, jej fani, dziennikarze oraz politycy spotkali się na proteście. Chcieli tym zamanifestować niezgodę na to, co dzieje się aktualnie w tej rozgłośni.

 

ZOBACZ: Przez aferę w Trójce Kazik dostał reklamę za... 16 mln zł


Uczestnicy trzymali transparenty z hasłami: "Wolne media", "Murem za 3", "Murem za Niedźwiedziem", "Stop PiS". Na miejscu pojawiła się również policja, która poprosiła o rozejście się, gdyż z racji zagrożenia koronawirusem w Polsce zgromadzenia pozostają nielegalne.


Pod Trójką protestował również kandydat na prezydenta Nowej Lewicy Robert Biedroń.


"Wolność kocham i rozumiem, wolności oddać nie umiem" - napisał na Twitterze.


Alternatywna LP3 Trzaskowskiego


O godzinie 20:00 na Facebooku kandydata na prezydenta Polski Rafała Trzaskowskiego została przedstawiona "alternatywna lista przebojów". Rozmawiał on z Wojciechem Mannem, wieloletnim dziennikarzem Trójki, który przedstawił własną listę piosenek.

 

 

ac/hlk/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie