Pożar w szpitalu dla zakażonych koronawirusem

Świat
Pożar w szpitalu dla zakażonych koronawirusem
AP/@liseno4ek69
Z płonącego szpitala ewakuowano pacjentów

Jedna osoba zginęła w pożarze, jaki wybuchł w sobotę w moskiewskim szpitalu dla zakażonych koronawirusem. 200 pacjentów ewakuowano do innych placówek. Według informacji ministerstwa ds. sytuacji nadzwyczajnych, pożar w szpitalu znajdującym się w północnozachodniej części Moskwy, udało się ugasić.

Ogień pojawił się w jednej z sal dla pacjentów na oddziale przeznaczonym do leczenia chorych zakażonych koronawirusem. Dotychczas nie ustalono jego przyczyny.

 

ZOBACZ: Troje dzieci zmarło z powodu schorzenia związanego z koronawirusem. "To jest coś nowego"

 

Mer Moskwy Sergiej Sobjanin napisał na Twitterze, że wszyscy pacjenci zostali przewiezieni do innych szpitali. "Zostanie przeprowadzone dokładne dochodzenie w celu ustalenia przyczyny incydentu" - poinformował.

 

 

Co najmniej 200 tys. zakażonych w Rosji

 

W Moskwie i innych dużych miastach obowiązują od połowy marca daleko posunięte obostrzenia aby zahamować rozprzestrzenianie się wirusa.

 

ZOBACZ: Rosja oburzona usunięciem pomnika sowieckiego marszałka w Pradze

 

Dotychczas w Rosji wykryto 200 tys. zakażonych i ponad 1800 ofiar śmiertelnych koronawirusa. Ponad połowa zakażeń i zgonów przypada na Moskwę liczącą 12,7 mln mieszkańców.

 

Pod względem wykrytych przypadków koronawirusa Rosja wyprzedziła już Francję i Niemcy, zajmując piąte miejsce na świecie. 

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie