Dymisja szefa Poczty. Media: rząd uznał, że nie poradzi sobie z głosowaniem korespondencyjnym

Polska
Dymisja szefa Poczty. Media: rząd uznał, że nie poradzi sobie z głosowaniem korespondencyjnym
Biuro Prasowe Poczty Polskiej

Przemysław Sypniewski nie będzie już prezesem Poczty Polskiej. Ma go zastąpić Tomasz Zdzikot, obecny wiceszef Ministerstwa Obrony Narodowej, a wcześniej wiceminister spraw wewnętrznych. Rząd ma uważać, że Sypniewski nie poradziłby sobie z zorganizowaniem korespondencyjnych wyborów na prezydenta Polski – podało RMF FM.

W piątek Sejm ma się zająć projektem Prawa i Sprawiedliwości, który zakłada, że w najbliższych wyborach prezydenckich wszyscy uprawnieni do głosowania mieliby oddać głos korespondencyjnie.

 

ZOBACZ: Listonosze mówią "nie" wyborom korespondencyjnym

 

Operację miałaby przeprowadzić Poczta Polska, a około 30 mln pakietów wyborczych (w ich skład wchodzą m.in. karty do głosowania) mieliby roznosić listonosze. Temu rozwiązaniu sprzeciwiły się związki zawodowe pocztowców.

 

Sypniewskiego ma zastąpić wiceszef MON

 

Zdaniem RMF FM, rząd zdecydował, że Przemysław Sypniewski nie będzie już zarządzał Pocztą Polską, ponieważ nie umie porozumieć się ze związkowcami, by zmienili zdanie. - Na tę funkcję został powołany Tomasz Zdzikot - poinformowała polsatnews.pl Justyna Siwek, rzecznik spółki. Zdzikot był do tej pory wiceszefem Ministerstwa Obrony Narodowej.

 

Wraz z prezesem, z Poczty odszedł też Paweł Calski, członek Rady Nadzorczej.

wka/hlk/ polsatnews.pl, rmf24.pl, TVN24
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie