Sprzęt ochronny jedzie do wielkopolskich lekarzy. Pomagają żołnierze WOT

Polska
Sprzęt ochronny jedzie do wielkopolskich lekarzy. Pomagają żołnierze WOT
PAP/Jakub Kaczmarczyk
Żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z 12 Wielkopolskiej Brygady OT podczas przeładunku sprzętu ochronnego

Trwa transport kolejnej partii sprzętu ochronnego dla lekarzy - poinformował w niedzielę Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu. Sprzęt trafi do szpitala położniczo-ginekologicznego przy ul. Polnej w Poznaniu i do szpitala w Wolicy k. Kalisza. Akcję koordynuje Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody, które pozyskuje sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych.

- Dziś, przy wydatnej pomocy żołnierzy 12 Brygady WOT, okulary ochronne, kombinezony, maski i ochraniacze wraz z płynami do dezynfekcji zostaną przekazane do szpitala położniczo-ginekologicznego przy ul. Polnej w Poznaniu oraz szpitala w Wolicy k. Kalisza. Koordynatorem akcji jest Centrum Zarządzania Kryzysowego Wojewody, które pozyskuje sprzęt z Agencji Rezerw Materiałowych - poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

 

Od wtorku Szpital Ginekologiczno-Położniczy przy ul. Polnej w Poznaniu jest gotowy na przyjmowanie kobiet w ciąży z podejrzeniem zakażenia koronawirusem. Placówka jest największą pod względem liczby narodzin porodówką w kraju.

 

ZOBACZ: Nie żyje siódma osoba zakażona koronawirusem. 16 nowych przypadków zachorowań

 

Rzecznik prasowy Ginekologiczno-Położniczego Szpitala Klinicznego Uniwersytetu Medycznego im. K. Marcinkowskiego w Poznaniu Lesław Ciesiółka tłumaczył, że placówka działa na podobnych zasadach jak dotychczas. Dla pacjentek z podejrzeniem zakażenia koronawirusem wydzielony jest specjalny oddział z osobnymi wejściami i personelem.

 

W Wolicy zmarła 37-letnia pacjentka 

 

W niedzielę partia sprzętu ochronnego dotrze także do szpitala w Wolicy k. Kalisza, gdzie przez kilka dni przebywała 37-letnia pacjentka - kobieta z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem zmarła w niedzielę w poznańskim szpitalu zakaźnym.

 

ZOBACZ: Zmarła na koronawirusa 37-latka była przedszkolanką. 100 osób objętych kwarantanną

 

Szpital w Wolicy zamknięto w sobotę wieczorem i wprowadzono reżim sanitarny.

 

Do tej pory w Wielkopolsce zakażenie koronawirusem potwierdzono u 31 osób. Dwie osoby zmarły. W sobotę liczba potwierdzonych przypadków zakażenia zwiększyła się w tym regionie o 13 osób.

 

W całym kraju liczba osób zakażonych koronawirusem wynosi obecnie 563. Siedem osób zakażonych zmarło.

bia/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie