Zmarła na koronawirusa 37-latka była przedszkolanką. 100 osób objętych kwarantanną

Polska
Zmarła na koronawirusa 37-latka była przedszkolanką. 100 osób objętych kwarantanną
Polsat News
Wszyscy, którzy mieli kontakt z przedszkolanką przejdą 14-dniową kwarantannę domową

100 osób, w tym dzieci, z otoczenia zmarłej w niedzielę 37-letniej kobiety, mieszkanki powiatu kaliskiego, zostało objętych kwarantanną – poinformowała w niedzielę Powiatowa Inspektor Sanitarna w Kaliszu Anna Napierała. Kobieta była przedszkolanką.

Kwarantanna dotyczy nie tylko osób dorosłych, ale także dzieci, ponieważ zmarła kobieta, u której potwierdzono zakażenie koronawirusem, była przedszkolanką.

 

ZOBACZ: Miał objawy zakażenia koronawirusem. Uciekł z izby przyjęć

 

- Ustaliliśmy wszystkie kontakty. Ale być może jeszcze ktoś do nas się zgłosi – powiedziała Powiatowa Inspektor Sanitarna w Kaliszu Anna Napierała. Dodała, że wszyscy przejdą 14-dniową kwarantannę domową.

 

Szpital zamknięto w sobotę

 

- W niedzielę rano w szpitalu jednoimiennym w Poznaniu zmarła 37-letnia kobieta, która trafiła do placówki medycznej w stanie ciężkim ze współistniejącymi chorobami – poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

 

Pacjentka została przetransportowana ze szpitala w Wolicy k. Kalisza, gdzie przebywała kilka dni. Badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem.

 

ZOBACZ: "Róbcie testy, nie oszukujcie ludzi". Apel starosty do rządu po śmierci 45-latka

 

Szpital w Wolicy zamknięto w sobotę wieczorem i wprowadzono reżim sanitarny.

 

"Nikt nie może wchodzić"

 

- Nikt nie może opuszczać szpitala do odwołania i nikt nie może wchodzić - zapowiedział dyrektor Sławomir Wysocki.

 

Obecnie w szpitalu przebywa 54 pacjentów, w tym trzech onkologicznych, trzech lekarzy, osiem pielęgniarek oraz trzy pracownice z zewnętrznej firmy sprzątającej.

 

Jak poinformował rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube, w niedzielę mają dotrzeć do placówki medycznej w Wolicy wszystkie potrzebne środki - maseczki, rękawiczki i kombinezony ochronne.

luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie