"Mam szczęście, że tu jestem". Przesłanie Szczęsnego poruszyło Włochów

Świat
"Mam szczęście, że tu jestem". Przesłanie Szczęsnego poruszyło Włochów
Zdjęcie: Flickr/Greger Ravik/CC BY 2.0
"Włochy są większe, lepsze i silniejsze od koronawirusa" - napisał polski bramkarz

"Dzieci z całego świata przez kolejne pokolenia będą uczyć się o niesamowitej historii Włoch. O pięknej sztuce, unikalnej architekturze, modzie, pysznym jedzeniu. Nigdzie w książkach nie będzie informacji o Covid-19" - napisał na Instagramie Wojeciech Szczęsny. Wpis bramkarza Juventusu polubiono ponad 150 tys. razy.

Pandemia koronawirusa zbiera we Włoszech śmiertelne żniwo - w ciągu ostatniej doby w kraju zmarło 475 osób - łączna liczba zgonów to 2978. Odnotowano 35 tys. 713 przypadków zakażeń.

 

Wśród zarażonych jest 25-letni obrońca Juventusu Daniele Rugani - kolega z zespołu Szczęsnego. Polski bramkarz postanowił podzielić się swoimi przemyśleniami w związku z pandemią.

 

"Mam szczeście, że tu jestem"

 

"W czasie, gdy ciagle boimy się o nasze rodziny i kochane przez nas osoby, modląc się, żebyśmy sami nie byli zakażeni, ciągle zadajemy sobie pytanie jak i dlaczego to się stało. Na te pytania możemy nigdy nie poznać odpowiedzi" - zaczyna swoją wiadomość Szczęsny.

 

Bramkarz zastanawia się, jak epidemia wpłynie na przyszłe pokolenia i czy kiedykolwiek sprawy znów wrócą do normalności.

 

ZOBACZ: Fundacja Biedronki przeznaczy 50 mln zł na pomoc seniorom

 

"Zacząłem się więc zastanawiać nad jedną rzeczą. Niektórzy mogą uważać, że nie mają szczęścia, bo znaleźli się we Włoszech dokładnie w tym momencie - gdy kraj jest najbardziej dotknięty wirusem. Ja jednak się z tym nie zgadzam. Mam szczęście, że tu jestem, bo wiem, że ten kraj pokona wirusa dzięki zjednoczeni i pasji, z których Włosi są znani" - zapewnia.

 

ZOBACZ: Artur Boruc poddany kwarantannie. Miał objawy typowe dla koronawirusa

 

Dodaje, że "w książkach historycznych nie będzie wzmianki o koronawirusie", ponieważ Włochy są od niego "większe, lepsze i silniejsze".

 

"Dlatego choć bardzo brakuje mi mojej rodziny i modlę się za ich bezpieczeństwo, jestem dumny, że mogę przeżywać ten trudny moment z obywatleami Włoch" - kończy swój wpis Szczęsny.

 

"Jesteś wielkim człowiekiem"

 

Interauntów poruszył wpis bramkarza. W komentarzach pojawią się podziękowania zarówno od Włochów, jak i fanów z całego świata.

 

"Jesteś mistrzem i wielkim człowiekiem. Trzymaj się numerze jeden" - brzmi jeden z wpisów.

 

"Jesteśmy dumni, że mamy takiego gracza jak Ty w naszej drużynie. Mistrz" - dodaje fan Juventusu.

 

Wpis bramkarza polubiono ponad 150 tys. razy. Liczba ta wciąż rośnie

bas/luq/ polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie