Uczestnicy Big Brothera nie wiedzą o pandemii. Ale dzisiaj ma się to zmienić

Kultura
Uczestnicy Big Brothera nie wiedzą o pandemii. Ale dzisiaj ma się to zmienić
Pixabay.com
Uczestnicy programu dowiedzą się o narastającym kryzysie we wtorek o 19:00

Mają gorące jacuzzi i brak jakichkolwiek wiadomości o tym, co dzieje się na świecie - pisze brytyjski "Guardian". Uczestnicy niemieckiej edycji Big Brothera nie byli dotychczas informowani o panującej pandemii koronawirusa. W momencie, gdy wydawało się, że o Covid-19 wiedzą już wszyscy, producenci programu podjęli decyzję o przekazaniu smutnych informacji swoim podopiecznym.

Jednymi z ostatnich osób na świecie, które dowiedziały się o szybkim rozprzestrzenianiu Covid-19, są uczestnicy programu Big Brother, którzy zamknięci w domu w Kolonii, w zachodnich Niemczech i rywalizują w 13. sezonie telewizyjnego reality show - podaje "Guardian".

 

ZOBACZ: Więcej wirusobójczego płynu od Orlenu. Miliony litrów w dwa miesiące

 

Większość współlokatorów przebywa w izolacji od 6 lutego, kiedy z Wuhan dochodziły wieści o nowym koronawirusie. Od tego czasu zostali odcięci od najnowszych informacji ze świata, z wyjątkiem jednego razu, gdy do programu dołączyło jeszcze 6 współlokatorów. Miało to miejsce na trzy dni przed tym, jak Niemcy ogłosiły pierwszą śmierć z powodu wirusa.

 

Wyjątkowe okoliczności

 

Producenci programu utrzymywali, że podanie informacji ze świata może być uzasadnione tylko w wyjątkowych okolicznościach, takich jak choroba członka rodziny.

 

Wskazywali również na "specjalne środki higieny" podejmowane w celu ochrony mieszkańców przed infekcją, choć nie wyjaśniali, co to za środki.

 

ZOBACZ: Przynoszą jedzenie do szpitali. Do akcji dołączają się także restauratorzy i taksówkarze

 

Jednak po zamieszaniu w mediach społecznościowych telewizja zmieniła stanowisko i ogłosiła, że we wtorek o 19:00 wyemituje specjalny odcinek na żywo, w którym uczestnicy zostaną poinformowani o narastającym kryzysie. Będą mieli możliwość zadawania pytań na temat stanu narodu, a także otrzymywania wiadomości wideo od swoich krewnych - informuje "Guardian".

 

W 2001 roku producenci amerykańskiego wydania Big Brother musieli przerwać drugi sezon show, aby poinformować trzech finalistów o wydarzeniach z 11 września. Nawet wtedy decyzja o przekazaniu wiadomości była podyktowana jedynie faktem, że po atakach jednego z współlokatorów zaginął krewny.

msl/luq/ "The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie