Więcej wirusobójczego płynu od Orlenu. Miliony litrów w dwa miesiące

Biznes
Więcej wirusobójczego płynu od Orlenu. Miliony litrów w dwa miesiące
PAP/Mateusz Marek
Orlen wyprodukuje miliony litrów płynu wirusobójczego

PKN Orlen w marcu wyprodukuje 2,5 mln litrów płynu wirusobójczego, w kwietniu będzie to 4,5 mln litrów - oświadczył we wtorek prezes spółki Daniel Obajtek.

Jak mówił Obajtek w zakładzie Orlen Oil w Jedliczu, który produkuje płyn wirusobójczy, obecna wydajność linii to ok. 750 tys. litrów tygodniowo. Jednak Orlen będzie je jeszcze modernizować, by zwiększyć wydajność do 1,2 mln litrów tygodniowo.

 

 

ZOBACZ: Płyn do dezynfekcji za 15 zł. Orlen uruchomił drugą linię produkcyjną

 

Obajtek podkreślał, że spółka zareagowała błyskawicznie na apele władz i w ciągu 10 dni przeprojektowała linii produkcyjne, które wcześniej wytwarzały płyn do spryskiwaczy.

 

"Ceny paliwa będą spadać"

 

Szef płockiego koncernu podkreślił w zakładzie Orlen Oil w Jedliczu, który produkuje płyn wirusobójczy, że koncern podjął działania, by obniżać ceny paliw na własnych stacjach.

 

- Ta cena paliw z dnia na dzień jest obniżana - zapewnił. Dodał, że w ten sposób Orlen chce pomóc Polakom, by nie poruszali się komunikacją zbiorową, ale własnymi samochodami.

 

Obajtek mówił, że od początku roku cena benzyny na stacjach Orlenu zmalała o 50 groszy, a oleju napędowego o 60 gr. - I nadal te ceny będą szły do dołu, ponieważ jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za biznes, ale jesteśmy również odpowiedzialni za nasze społeczeństwo - zapewnił szef koncernu.

prz/luq/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie