Papieskie uroczystości Wielkiego Tygodnia bez udziału wiernych. Historyczna decyzja Watykanu

Świat
Papieskie uroczystości Wielkiego Tygodnia bez udziału wiernych. Historyczna decyzja Watykanu
PAP/EPA/VATICAN MEDIA HANDOUT
W Watykanie wykryto już przypadek koronawirusa

Wszystkie uroczystości Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka odbędą się bez "fizycznej obecności wiernych" - ogłosiła w sobotę Prefektura Domu Papieskiego. Powodem tej decyzji jest obecny międzynarodowy kryzys epidemiologiczny. Taka decyzja nie ma precedensu.

Decyzja Watykanu oznacza, że wszystkie msze i nabożeństwa będą dostępne dla wiernych wyłącznie w formie transmisji prowadzonej przez watykańskie media.

 

ZOBACZ: Pierwszy przypadek koronawirusa w Watykanie

 

W wydanej nocie nie podano żadnych dodatkowych szczegółów dotyczących uroczystości Wielkiego Tygodnia. Nie wiadomo zatem na przykład, jaki przebieg będzie miała msza w Niedzielę Palmową, a także Droga Krzyżowa, której miejscem jest zawsze rzymskie Koloseum.

 

Anioł Pański i audiencje generalne również tylko w przekazie wideo

 

Ponadto Prefektura Domu Papieskiego poinformowała w tym samym komunikacie, że do 12 kwietnia papieskie audiencje generalne i modlitwy Anioł Pański w południe będą dostępne wyłącznie w formie transmisji wideo. Przeprowadza się je w ten sposób od ostatnich siedmiu dni.

 

ZOBACZ: Anioł Pański i audiencja generalna papieża Franciszka bez wiernych. Przyczyną koronawirus

 

Wcześniej Watykan tłumaczył, że chodzi o to, by uniknąć zakażeń koronawirusem w tłoku podczas kontroli przy wejściu na plac Świętego Piotra. Został on zamknięty.

wka/ PAP, polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie