Trump sprawdził, czy ma koronawirusa. Podano wynik testu

Świat
Trump sprawdził, czy ma koronawirusa. Podano wynik testu
PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS
Trump poddał się testowi na koronawirusa pod presją dziennikarzy

Prezydent USA Donald Trump nie ma koronawirusa; jego test dał wynik negatywny - przekazał w sobotę wieczorem czasu miejscowego lekarz amerykańskiego przywódcy, Sean P. Conley. "Tydzień po obiedzie z brazylijską delegacją w Mar-a-Lago prezydent nie ma żadnych symptomów" - zapewnił w oświadczeniu Conley.

Stan zdrowia Trumpa był przedmiotem spekulacji odkąd w czwartek okazało się, iż u brazylijskiego urzędnika, z którym przywódca USA spotkał się w ubiegły weekend, wykryto Covid-19.

 

Donald Trump poddał się testowi na koronawirusa w piątek wieczorem. Nie wykazywał symptomów choroby. Dzień później poinformował, że zmierzono mu temperaturę i że jest ona "całkowicie normalna".

 

ZOBACZ: Trump poddał się testowi na koronawirusa

 

"Rezygnacja z podawania ręki jest dobrą sprawą"

 

Badanie Trumpa wykonano na skutek presji ze strony dziennikarzy, którzy wskazywali, że wiele osób publicznych ogranicza kontakty, by potencjalnie nikogo nie zarażać.

 

Przywódca USA pytany w sobotę, dlaczego na piątkowej konferencji w Białym Domu ściskał dłonie, odparł, że "ciężko jest pozbyć się przyzwyczajenia". - Rezygnacja z podawania ręki jest dobrą sprawą - dodał.

 

2 tys. zakażonych koronawirusem w USA

 

Począwszy od soboty rozpoczęto sprawdzanie temperatury każdej osoby, która ma kontakt z Trumpem - poinformował Biały Dom. - Działania te podejmowane są w ramach środków ostrożności - tłumaczył rzecznik Białego Domu Judd Deere. 

 

ZOBACZ: "Nie było od wielu lat większego kryzysu". Premier Morawiecki dziękuje za akcję "Zostań w domu"

 

Według ostatnich danych w Stanach Zjednoczonych koronawirus zaatakował ponad 2 tys. osób; zmarło co najmniej 50 osób zarażonych Covid-19. 16 stanów podjęło decyzję o zamknięciu wszystkich szkół.

wka/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie