Pierwszy przypadek koronawirusa w Watykanie

Świat
Pierwszy przypadek koronawirusa w Watykanie
Pixabay
Nie wiadomo, czy koronawirusem zakażona jest osoba świecka czy duchowna

W Watykanie potwierdzono pierwszy przypadek koronawirusa - ogłosiło w piątek biuro prasowe Stolicy Apostolskiej. Z tego powodu zawieszone zostały wizyty ambulatoryjne w tamtejszej przychodni. We wtorek włoski dziennik "Il Messagero" podał, że test na obecność Covid-19 przeszedł papież Franciszek.

"Dzisiaj rano zostały czasowo zawieszone wszystkie usługi ambulatoryjne Dyrekcji Służby Zdrowia i Higieny Państwa Watykańskiego, by móc zdezynfekować pomieszczenia w następstwie pozytywnego przypadku Covid-19 stwierdzonego wczoraj u pacjenta" - przekazała administracja Watykanu. 

 

W państwie-mieście nadal działa punkt pogotowia. Watykan zapewnił, że o każdym przypadku koronawirusa będzie zawiadamiać włoskie służby i że wprowadzono przewidziany w takich sytuacjach protokół. 

 

Nieoficjalnie: papież przeszedł test na koronawirusa

 

We wtorek włoski dziennik "Il Messaggero" nieoficjalnie poinformował, że przeziębiony papież Franciszek został poddany testowi na obecność koronawirusa. Jego wynik miał być negatywny.

 

ZOBACZ: Papież miał poddać się testom na koronawirusa. Jest komentarz Watykanu

 

Badanie przeprowadzono w ramach prewencji, ponieważ wirus szerzy się od dwóch tygodni we Włoszech. - Papież, który jest przeziębiony, nie ma objawów wskazujących na inne choroby - oświadczyło wówczas biuro prasowe Watykanu.

wka/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie