Kolejne linie lotnicze zawieszają połączenia z powodu koronawirusa

Biznes
Kolejne linie lotnicze zawieszają połączenia z powodu koronawirusa
Wikimedia Commons/Wizzairhungary
Wizz Air wytłumaczył, w jaki sposób można zwrócić bilety lub przebukować lot

Linie lotnicze Wizz Air zawiesiły od wtorku wszystkie loty do Włoch z powodu obowiązującej tam kwarantanny. Ponadto od piątku z ich siatki połączeń tymczasowo znikną też rejsy do izraelskiego Tel Awiwu oraz Eljatu. Zawieszenie części lotów ogłosiły także tanie linie lotnicze Ryanair i Norwegian Air Shuttle.

Linie lotnicze Wizz Air zawiesiły od wtorku wszystkie loty do Włoch z powodu obowiązującej tam kwarantanny. Ponadto od piątku z ich siatki połączeń tymczasowo znikną też rejsy do izraelskich Tel Awiwu oraz Eljatu. Początkowo Wizz Air informował, że nie będzie wykonywał lotów tylko do północnej części Italii.

 

Połączenia z Polski do wszystkich miejsc we Włoszech na mapie Wizz Air będą zawieszone do 3 kwietnia. Natomiast loty z naszego kraju do Izraela nie będą wykonywane co najmniej do 23 marca. Przewoźnik zdecydował się na taki krok ze względu na obowiązujące w obu tych państwach kwarantanny ogłoszone ze względu na rozprzestrzeniającego się koronawirusa.

 

"Rezerwacje, których dotyczą powyższe informacje, zostaną automatycznie zmienione na połączenie na innej trasie w możliwie najbliższym terminie, o czym pasażerowie będą automatycznie informowani" - zapewnił Wizz Air.

 

Jak zwrócić bilet Wizz Air na lot, który został zawieszony?

 

Firma dodała, że klienci, którzy dokonali rezerwacji bezpośrednio na jej stronie internetowej lub za pośrednictwem aplikacji otrzymają powiadomienie pocztą elektroniczną, "w którym zaoferowana zostanie im bezpłatna zmiana rezerwacji, pełny zwrot kosztów lub zwrot 120 proc. pierwotnej wartości rezerwacji na konto Wizz Air".

 

ZOBACZ: Resort zdrowia podał nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce

 

Ponadto pasażerowie, którzy zarezerwowali lot za pośrednictwem agencji lub biura podróży (włącznie z internetowymi biurami) powinni skontaktować się z firmą, w której wykupili bilety.

 

Do Włoch, co najmniej do czwartku, nie latają również samoloty PLL LOT. - Osoby posiadające bilety na te połączenia zostaną o tym fakcie poinformowane - przekazał w niedzielę p.o. rzecznika prasowego LOT Michał Czernicki.

 

Loty zawiesza też Ryanair i Norwegian

 

Tanie linie lotnicze Ryanair również ogłosiły we wtorek, że z powodu koronawirusa zawieszają do 8 kwietnia wszystkie loty do i z Włoch. W komunikacie sprecyzowano, że zawieszenie wewnętrznych lotów we Włoszech rozpocznie się w środę, a lotów międzynarodowych - w piątek.

 

Przewoźnik wyjaśnia w komunikacie, że pasażerowie, którzy zarezerwowali bilety na lot w tym terminie, uzyskają zwrot pieniędzy lub otrzymają bon na loty w ciągu następnych 12 miesięcy.

 

ZOBACZ: LOT i Wizzair zawieszają rejsy do Włoch. W ciągu doby zmarły tam 133 osoby

 

Z kolei tanie linie lotnicze Norwegian Air Shuttle podały we wtorek, że od połowy marca do połowy czerwca anulują 3000 lotów, czyli 15 procent swej mocy, z uwagi na spadek liczby pasażerów związany z koronawirusem.

 

"To jest krytyczny moment dla przemysłu lotniczego, w tym dla Norwegii" - napisał w komunikacie dyrektor generalny linii Jacob Schram.

 

"Zachęcamy władze do natychmiastowego wdrożenia środków w celu natychmiastowego zmniejszenia obciążenia finansowego linii lotniczych w celu ochrony infrastruktury i miejsc pracy" - dodał.

 

Deficytowe od trzech lat tanie linie lotnicze Norwegian Air Shuttle są znacznie zadłużone z powodu ambitnej polityki ekspansji, szczególnie na długich trasach.

wka/bia/ polsatnews.pl, PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie