Resort zdrowia podał nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce

Polska
Resort zdrowia podał nowe dane dotyczące koronawirusa w Polsce
PAP/Radek Pietruszka
Do tej pory w Polsce potwierdzono 17 przypadków zakażenia koronawirusem

Ministerstwo Zdrowa poinformowało na Twitterze, że nie ma nowych przypadków koronawirusa. Do tej pory w Polsce stwierdzono 17 zakażeń nowym wirusem.

Resort podał również, że w do tej pory przebadano 1630 próbek. W przypadku 1613 próbek wynik testu na wykrycie wirusa SARS-CoV-2 wypadł negatywnie, zaś w 17 przypadkach wykryto jego obecność.

 

 

Resort zdrowia sukcesywnie aktualizuje te dane. O pierwszym polskim przypadku pacjenta zarażonego wirusem SARS-CoV-2 poinformowano 4 marca, czyli w ubiegłą środę, a od piątku o kolejnych zachorowaniach. W poniedziałek pacjentów dotkniętych COVID-19 w całym kraju było już 17. Przebywają oni m.in. w szpitalach we Wrocławiu, Raciborzu, Szczecinie, Krakowie, Ostródzie, Warszawie.

 

ZOBACZ: Mężczyzna z podejrzeniem koronawirusa uciekł ze szpitala. Złapała go policja

 

Rząd wprowadza w związku z rozprzestrzenianiem się wirusa w Polsce dodatkowe obostrzenia - kontrolę sanitarną na drogowej granicy, w portach oraz w pociągach relacji międzynarodowej. Podróżujący będą musieli wypełniać kartę pasażera bądź kierowcy. Mierzona im będzie również temperatura. W przypadku jakiegokolwiek uzasadnionych podejrzeń choroby, służby będą postępować zgodnie z wytycznymi. Osoba taka ma być odizolowana i objęta specjalistyczną opieką medyczną.

 

Nowy koronawirus SARS-Cov-2 wywołuje chorobę o nazwie COVID-19. Objawia się ona najczęściej gorączką, kaszlem, dusznościami, bólami mięśni i zmęczeniem. Podejrzewa się, że do zarażenia koronawirusem, który może wywoływać groźne dla życia zapalenie płuc, doszło w Chinach pod koniec 2019 r. na targu w Wuhan, stolicy prowincji Hubei.

pgo/ PAP
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Komentarze

Przeczytaj koniecznie